جدیدترین اخبار

توافق اتحادیه اروپا برای اصلاح سیاست مهاجرتی

توافق اتحادیه اروپا برای اصلاح سیاست مهاجرتی

کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از مواجهه‌ها با چالش‌های مهاجرتی، در نهایت بر سر اصلاح سیاست مهاجرتی به توافق دست یافتند.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از یورونیوز، اسپانیا امروز چهارشنبه به عنوان رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد که سفرای کشورهای اتحادیه اروپا بر سر مقررات رسیدگی به شرایط بحران در زمینه مهاجرت و پناهجویی به توافق دست یافتند.

نشست غیر رسمی سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قرار است روز جمعه در گرانادا در جنوب اسپانیا برگزار شود. کشورهای عضو اتحادیه براساس این توافق در برابر موج گسترده ورود مهاجران و پناهجویان به هر یک از کشورها واکنش مشترکی نشان خواهند داد. 

از جمله مفاد طرح توافق شده تمدید دوره نگهداری پناهجویان در خارج از مرزهای اتحادیه در صورت مواجهه با بحرانی مشابه بحران سال‌های ۲۰۱۶-۲۰۱۵ است. 

بیشتر بخوانید

توافق کشورهای اروپایی برای تشدید قواعد پناهندگی

آلمان طی چند ماه گذشته به دلایل بشردوستانه با طرح اصلاح سیاست مهاجرتی اتحادیه اروپا مخالفت می‌کرد. در نهایت وزرای کشور اتحادیه اروپا در جریان نشست ماه سپتامبر خود توانستند رضایت برلین را جلب کنند. با این حال ایتالیا طی هفته‌های گذشته با نقش پیش‌بینی‌شده برای سازمان‌های غیردولتی که پناهجویان را در دریای مدیترانه نجات می‌دهند مخالفت می‌کرد. 

ادامه مطلب  افزایش حقوق کارمندان در ۱۴۰۳ کمتر از ۱۶ درصد

رُم از سیاست مهاجرتی آلمان که به چند سازمان غیردولتی برای امدادرسانی به پناهجویان کمک مالی ‌می‌کند انتقاد کرده بود. در نهایت آلمان و ایتالیا روز چهارشنبه توانستند بر سر یک طرح مشترک به توافق دست پیدا کنند. 

انتظار می‌رود موضوع سیاست مهاجرتی اتحادیه اروپا و نحوه مواجهه با پناهجویان محور اصلی گفتگوهای سران اتحادیه اروپا در گرانادا باشد.

 منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید