جدیدترین اخبار

دلیل تغییر موضع دموکرات‌ها در پذیرش مهاجران چیست؟

دلیل تغییر موضع دموکرات‌ها در پذیرش مهاجران چیست؟

به دلیل نیازهای انتخاباتی احزاب دموکرات و جمهوری خواهان و مواضع متفاوت آنها در قبال مهاجران، دولت آمریکا نیز گاهی به سختی و گاه به راحتی به مسائل مهاجرت رسیدگی می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «کتی هوکول» فرماندار ایالت نیویورک در یک سخنرانی خود در سال ۲۰۲۱ از مهاجران غیرقانونی که از راه‌های مختلف وارد ایالات متحده می‌شوند، استقبال کرد. او گفت: «این ارزش ماست. مهم نیست اهل کجا هستید یا برای چه به اینجا می‌آیید، ما با آغوش باز از شما استقبال می‌کنیم و برای شما اقامتگاه و امنیت فراهم می‌کنیم.» اما هوکول دو سال پس از این اظهارنظر، در یک برنامه تلویزیونی در ۲۱ سپتامبرسال ۲۰۲۳ (۳۰ شهریور)، موضعی کاملا برعکس نشان داد و گفت: «وضعیت از حداکثر توان ما گذشته است. اگر می‌خواهید کشور خود را ترک کنید، لطفا به جای دیگری بروید.»

رادیو بین‌المللی چین نوشت: بحران مهاجران غیرقانونی یکی از اختلافات اصلی بین دو حزب در ایالات متحده است. دموکرات‌ها نگرش بازتری به این موضوع دارند، در حالی که جمهوری‌خواهان نسبت به آن تحمل پذیری صفر را نشان می‌دهند. در همین شرایط، اکنون که یک دولت دموکرات بر آمریکا حاکم است، تعداد زیادی از مهاجران به ایالات متحده هجوم برده‌اند.

ادامه مطلب  آخرین وضعیت آتش سوزی در 3 نقطه جنگل‌های مازندران/ احتمال وقوع آتش‌سوزی‌های مجدد طی امروز و فردا وجود دارد

جالب این است که این مهاجران پس از ورود به مرز آمریکا، ابتدا وارد ایالت‌های جنوبی که بیشتر آنها ایالت‌های قرمز یعنی تحت کنترل جمهوری خواهان جنوبی هستند، می‌شوند و این موضوع نارضایتی شدید سیاستمداران ایالت‌های قرمز را برانگیخته است.

در این پس زمینه بود که از سال گذشته، مقامات ایالت‌های قرمز تعداد زیادی از مهاجران را که به طور غیرقانونی از مرز جنوبی عبور کرده بودند، به نیویورک و سایر مناطق تحت اداره دموکرات‌ها منتقل کرده‌اند. به عنوان مثال، مقامات تگزاس یک بار صدها مهاجر غیرقانونی را به واشنگتن پایتخت منتقل کرده و برخی از آنها را حتی به جلوی درب محل اقامت «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور فرستاده شدند.

بر اساس گزارش «نیویورک تایمز»، بیش از ۱۱۳۳۰۰ مهاجر از بهار گذشته وارد نیویورک شده‌اند و انتظار می‌رود این شهر در سال مالی جاری حدود ۵ میلیارد دلار برای تامین غذا و محل اقامت این مهاجران هزینه کند. با توجه به افزایش تعداد مهاجران، حتی مناطق «آبی پررنگ» یعنی مناطق بسیار حامی دموکرات‌ها، مانند نیویورک، بوستون و شیکاگو شروع به «شورش» کرده و مانند فرماندار ایالت نیویورک، عهدشکنی نموده‌اند.

به دلیل نیازهای انتخاباتی احزاب دموکرات و جمهوری خواهان و مواضع متفاوت آنها در قبال مهاجران، دولت آمریکا نیز گاهی به سختی و گاه به راحتی به مسائل مهاجرت رسیدگی می‌کند. اما هیچ کدام از آنها منافع و حقوق مهاجران را اولویت کار خود نمی‌دانند و منافع حزبی و انتخابات همیشه در اولویت قرار داشته است. از این رو، مهاجران به مهره‌های سیاستمداران آمریکا برای دستیابی به اهداف سیاسی آنها تبدیل شده‌اند.

ادامه مطلب  گواهینامه موتورسیکلت یک روزه صادر می شود

سئوال این است که آیا هنوز امیدی به حل بحران مهاجران در آمریکا وجود دارد؟ باید گفت حل آن سخت است.

پدیده مهاجران غیرقانونی ناشی از فقر و جنگ در کشورهای مبدأ است و این فقر و جنگ را در اکثر موارد، آمریکا و دیگر کشورهای غربی از طریق ایجاد آشوب‌ها یا مداخله، به وجود آورده‌اند. به عنوان مثال، ونزوئلا، منبع اصلی مهاجران غیرقانونی به ایالات متحده، در نتیجه مداخله طولانی مدت ایالات متحده در امور داخلی آن کشور و ادامه اعمال تحریم‌های اقتصادی، با ناآرامی اجتماعی، وخامت اوضاع اقتصادی و فقر مردم مواجه است.

 منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید