31 اردیبهشت 1403
Tehran 23°C
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

رئیس سازمان سیا برای گفتگو پیرامون جنگ غزه وارد قاهره شد

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

رئیس سازمان سیا برای گفتگو پیرامون جنگ غزه وارد قاهره شدبه گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع امنیتی مصری در گزارشی نوشت: ویلیام برنز، رئیس سازمان سیا، برای دیدارهایی پیرامون جنگ غزه وارد قاهره، پایتخت مصر شده است.

در بخش دیگر گزارش رویترز به نقل از یک منبع امنیتی مصری و سه منبع در فرودگاه بین المللی قاهره آمده است که برنز روز جمعه وارد قاهره شده است.

مصر، همراه با قطر وآمریکا،  میانجی گران اصلی بین رژیم صهیونیستی و حماس برای دست یابی به توافق آتش بس و آزادی اسرای اسرائیلی هستند.

مصر در اواخر ماه گذشته تلاش جدیدی برای احیای مذاکرات انجام داد. قاهره از چشم انداز عملیات زمینی اسرائیل علیه حماس در رفح در جنوب غزه، جایی که 1.5 میلیون نفر در نزدیکی مرز پناه گرفته اند، نگران است.

همزمان با گزارش هایی پیرامون حضور رئیس سیا در قاهره، نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت که اسرائیل برای تصمیم‌گیری درباره توافق آتش‌بس به حماس یک هفته مهلت داده است.

مهلت یک هفته ای

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مسئولان مصری گزارش داد تل آویو یک هفته به حماس مهلت داد تا با پیشنهاد ارائه شده درباره آتش بس و تبادل اسرا موافقت کند و در غیر این صورت عملیات رفح را شروع می‌کند.

چرا برخی پزشکان با کارت خوان قهرند؟

وال استریت ژورنال به نقل از مسئولان مصری نوشت: اسرائیل یک هفته به حماس مهلت داده تا با آتش بس موافقت کند و در غیر این صورت عملیات رفح را شروع می‌کند. حماس برای آتش‌بس طولانی مدت تلاش می‌کند و خواهان ضمانت‌هایی از سوی آمریکا درباره احترام اسرائیل به آتش‌بس و عدم نقض آن است.

این مسئولان تأکید کردند: احتمالا حماس پیشنهادی را برای آتش‌بس به عنوان جایگزین پیشنهاد اخیر به جای مخالفت با آن ارائه کند.

به دلیل لجاجت رژیم صهیونیستی و مخالفتش با خواسته‌های حماس درباره پایان جنگ در غزه مذاکرات برای آتش‌بس تاکنون به جایی نرسیده است.

اخیرا رژیم صهیونیستی پیشنهادی را درباره آتش‌بس با همکاری مصری‌ها به حماس داده است که به گفته حماس در آن اشاره صریح و واضحی به پایان جنگ نشده است.

جنبش حماس بر لزوم عقب نشینی واضح و سریع ارتش رژیم صهیونیستی از نوار غزه و اجازه تردد آزادانه در منطقه شمال و جنوب تأکید دارد.

از سوی دیگر برخی منابع می‌گویند، مصر و آمریکا ضمانت‌ها و تعهداتی به حماس درباره عدم بازگشت ارتش صهیونیستی به جنگ بعد از آتش‌بس داده‌اند اما حماس می‌خواهد ترکیه طرفی در ضمانت‌ها باشد.

ماجرای مخالفت برخی علما با تعطیلی شنبه چیست؟

به گفته این منابع مصر، آمریکا و قطر طی ساعات اخیر مذاکرات فشرده‌ای برای ارائه پیشنهاداتی موافق با خواسته‌های حماس برای ممانعت از فروپاشی مذاکرات برگزار کرده‌اند.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس پنجشنبه در تماس تلفنی با سرلشکر «عباس کامل» رئیس اطلاعات مصر اعلام کرد هیئت مذاکره‌کننده جنبش حماس برای تکمیل مذاکرات جاری با هدف دستیابی به توافقی که خواسته‌های فلسطینی‌ها را برآورده کرده و تجاوزات را متوقف کند، به‌زودی به مصر بازخواهد گشت.

انتهای پیام/منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت