Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

رژیم لاغری ساده و بی دردسر برای شما

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

رژیم لاغری ساده و بی دردسر برای شما

رژیم لاغری ساده و بی دردسر برای شما

چقدر رژیم کالری شماری مبنای علمی دارد و آیا افراد متخصص و پزشکان چنین رژیمی را توصیه می‌کنند؟ از آنجایی ‌که رژیم‌های لاغری می‌تواند مستقیما روی سلامت بدن تأثیر بگذارد، قصد داریم در این مقاله ۴ دلیل را برای کنار گذاشتن رژیم کالری شماری بیان کنیم.

بسیاری از رژیم‌های غیراستاندارد، دارای عوارض هستند. رژیم کالری شماری نیز از دسته همین رژیم‌هاست. جالب است بدانید این رژیم توسط هیچ مرکز علمی و تحقیقاتی یا هیچ پزشک متخصصی تأیید نشده است.

راز عینک نارنجی داریوش مهرجویی چه بود ؟ | چرا داریوش مهرجویی همیشه از عینک نارنجی استفاده میکرد ؟

یکی از عوارض مهم و بسیار پر رنگ این رژیم، ریزش مو است. در این برنامه کاهش وزن، تمرکز روی کالری مصرفی روزانه است و برنامه‌ای در خصوص ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد معدنی در بدن وجود ندارد. این اتفاق در مدت‌زمان کوتاهی باعث واکنش منفی در بدن می‌شود و موهای شما را از بین می‌برد.

مشکلات گوارشی شما را از پا می‌اندازد

رژیم‌های استاندارد براساس سوخت‌وساز و شرایط بدن افراد تنظیم می‌شوند. در رژیم‌های تأیید شده تمام جوانب کار از جمله حفظ سلامت دستگاه گوارش مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در رژیم کالری شماری بسیاری از مواد مغذی که تاکنون به دستگاه گوارش می‌رسیده، حذف می‌شوند، از طرفی احساس گرسنگی طولانی‌مدت نیز همراه شما خواهد بود. این دو عامل برای انهدام سیستم گوارشی کافی هستند!

ادامه مطلب  یک رکورد گینسی؛ سه تن از پنج فرزند یک خانواده آمریکایی در روز اضافی سال کبیسه به دنیا آمده‌اند

بسیاری از افرادی که از این رژیم استفاده می‌کنند، بعد از مدت کوتاهی درگیر بیماری‌های گوارشی خواهند شد. این عارضه به‌خصوص در افراد کهنسال بیشتر دیده شده که ممکن است، خطرناک باشد.

با این رژیم نمی‌توانید برای همیشه لاغر شوید

رسیدن به لاغری و کم کردن وزن یک سفر طولانی، سخت ولی شیرین است. اما سخت‌تر و مهم‌تر از آن، ثبات و ماندن در آن وزن است. بسیاری از رژیم‌های لاغری قادر به کاهش وزن هستند و می‌توانند در مدت‌زمان معلومی از وزن شما کم کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازگشت به وزن قبل از گرفتن رژیم در این برنامه غذایی به‌وفور رخ می‌دهد. در واقع این اتفاق نشان می‌دهد، این برنامه غذایی، یک برنامه کامل و جامعه برای رسیدن به لاغری نیست.

با رژیم کالری شماری فقط می‌توانید بخشی از وزن‌تان را کم کنید

این برنامه غذایی نمی‌تواند بیش از یک اندازه معمول باعث کاهش یا افزایش وزن شما شود. تمرکز در این رژیم تنها روی میزان کالری است، درصورتی‌که غذاهای چرب و سیرکننده نیز در کم ‌و زیاد شدن وزن تأثیر دارند.

در رژیم کالری شماری استپ وزنی رخ می‌دهد و می‌تواند مانع از رسیدن شما به وزن دلخواه شود. شاید در بازه زمانی کوتاه روند کاهش وزن شما مناسب باشد و این مسئله شما را گول بزند، اما بعد از مدتی این روند متوقف خواهد شد.

ادامه مطلب  مشارکت در انتخابات تضمین کننده امنیت کشور و شهروندان است

در پایان توصیه می‌شود به‌جای اینکه خود را درگیر حساب و کتاب کالری خوراکی‌های مختلف کنید، دور رژیم‌های پر سر و صدای کالری شمار را یک خط قرمز بکشید و از روش‌های کاربردی‌تر و علمی‌تر استفاده کنید. بهترین راهکار استفاده از رژیم‌های اصولی است که بر اساس شرایط جسمی طراحی می‌شوند.منبع: دیجی سرگرمی

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید