Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

سهم بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری حوزه شیلات ۸۵ درصد است

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

سهم بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری حوزه شیلات ۸۵ درصد استسید حسین حسینی در آیین افتتاح طرح‌های حوزه شیلات و آبزیان و صنایع تبدیلی در شهرستان سپیدان، یکی از سیاست‌های مورد توجه در این مأموریت را استفاده از آب‌های کشاورزی و استخر‌های ۲منظوره دانست و از اقدامات خوبی که در این زمینه در استان فارس انجام شده ابراز خرسندی کرد.

رییس سازمان شیلات ایران ادامه داد: یکی از مأموریت‌های وزارت جهاد کشاورزی بحث سند امنیت غذایی است و بر این اساس می‌بایست تا سال ۱۴۱۱ تولید آبزیان از ۱.۳ میلیون تن به ۲.۶ میلیون تن ارتقا یابد که این امر موجب توسعه صنعت شیلات کشور خواهد شد.

او با اعتقاد به اینکه آبزی‌پروری می‌تواند در بحث کم‌آب‌بر بودن در الگوی تولید و آبزیان نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد، گفت: یک شرکت دانش‌بنیان با یک ابتکار نوین، توانسته یک ظرفیت ۱۰۰ تنی پرورش ماهی قزل‌آلا را ظرف یکسال به بهره‌برداری برساند که این نشان از زود بازده بودن سرمایه‌گذاری در حوزه آبزیان دارد.

حسینی به نقش استان فارس به عنوان یکی از پیشران‌ها در حوزه زنجیره ارزش اشاره کرد و گفت: با وجود ظرفیت‌های مناسب این استان در بحث تولید نهاده‌های آبزیان و با توجه به اقلیم متنوع و گردشگری مناسبی که این استان دارد، بحث گردشگری شیلاتی در دستور کار استانداری فارس و سازمان جهاد کشاورزی این استان قرار گرفته و امیدواریم هم در فرهنگ آبزی مصرفی و هم در حوزه ارزان‌سازی، اتفاقات خوبی بیفتد و ما سهم پررنگ‌تری از پروتئین آبزیان در سفره مردم ببینیم.

ادامه مطلب  الله کرم: با یارانه ۴۵ هزار تومانی احمدی نژاد زندگیمان تغییر زیادی کرد /جوادی حصار: جز لگد زدن به دیگران و برهم زدن جلسات چه خیری برای کشور داشته اید؟

معاون وزیر جهاد کشاورزی، سرانه مصرف آبزیان در استان فارس را ۱۰ کیلوگرم عنوان کرد و افزود: در زمینه تکمیل زنجیره‌های ارزش و توسعه عرضه آبزیان و رستوران‌های طبخ آبزیان، گام‌های مؤثری برداشته شده که امیدواریم خود را به میانگین مصرف کشوری برساند.

او، شهرستان سپیدان را یک قطب آبزی پروری در استان فارس دانست و گفت: این شهرستان با سهم تولید ۱۴هزار تنی فارس در حوزه آبزیان نقش مهمی را دارد و با وجود اقلیم و ظرفیت زیستی که در این منطقه وجود دارد امیدواریم مثل گذشته با همین سرعت در حوزه توسعه شیلات که اولویت اول مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی نیز هست گام‌های مؤثری برداریم.

حسینی به افزایش میزان سرمایه‌گذاری در حوزه شیلات کشور اشاره کرد و افزود: سال گذشته با ۱۱ هزار و ۸۰۰میلیارد تومانی سرمایه گذاری رکورد ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی سال‌های گذشته را شکستیم و امسال از ۱۵ هزار میلیارد تومان نیز عبور کردیم.

رییس سازمان شیلات ایران سهم بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری در حوزه شیلات را بیش از ۸۵ درصد عنوان کرد و افزود: افتتاح ۱۴۲ پروژه آبزی پروری با حدود هفتاد هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شخصی یک خبر خوب در صنعت شیلات است و ما آماده ارائه کمک‌های فنی اعتباری در این حوزه هستیم تا به تحقق امنیت غذایی کشور کمک کنیم.

ادامه مطلب  احتمال شروع فصل آلت کوین‌ها با جهش قیمت اتریوم؛ تحلیلگران مطمئن نیستندمنبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید