Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

شیراز محفلی برای شعر کودک و نوجوان شد

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

شیراز محفلی برای شعر کودک و نوجوان شدقانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: شاعران شیراز را بهتر از ما می‌شناسند. حال و هوای شیراز از دیرباز با شعر و شاعری عجین بوده و امروز مفتخریم که در این شهر شاعر خیز میزبان بخشی از شاعرانه‌های هجدهمین جشنواره شعر فجر هستیم.

محمود پوروهاب شاعر و داستان سرای کودک و نوجوان که بالغ بر ۱۰۰ کتاب در کارنامه دارد و برخی اشعارش در کتاب‌های درسی منتشرشده اولین نفری بود که شعر خوانی را آغاز کرد.

او با ذکر خاطره‌ای از حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با جمعی از شاعران گفت: چند روز پیش با تعدادی از شاعران مهمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بودیم و چند نقاشی از بچه‌ها درباره شرایط کودکان غزه به مادادند. پشت نقاشی‌ها بعضی بچه‌ها چند خط برای بچه‌های غزه نوشته بودند. من که تاکنون روی هر شعری چند ماه کار میکردم با دیدن این نقاشی و متن‌های کودکانه در عرض چند دقیقه شعر گفتم.

این سریعترین شعر سرودن من بود. بابک نیک طلب شاعر، ترانه‌سرا و نویسنده ادبیات پارسی که برندهٔ سرو زرین دورهٔ پنجم جشنوارهٔ بین‌المللی شعر فجر و از برندگان نخستین جایزه عباس یمینی شریف است دومین نفری بود که اشعار کودکانه اش تقدیم حضار کرد.

ادامه مطلب  کاخ سفید، رئیس مجلس نمایندگان را به کمک‌رسانی به ایران و روسیه متهم کرد

دکتر معصومه مرادی شاعر و نویسنده کودک و نوجوان و موسس و دبیر انجمن شعر و داستان که آثاری، چون «روی دوش ابر»، «با پرستو‌های صلح»، «نی‌نی گیلاسی» و «خاتم سلیمانی» در کارنامه دارد شاعر بعدی بود که شعر اولش را به حضرت شاهچراغ تقدیم کرد و با شعر دوم چشم و دل حضار را به شرایط کودکان غزه متوجه کرد.

در ادامه دکتر احمد میرزاده عضو هیات مدیره انجمن قلم ایران و مدرس دانشگاه امام رضا که بیش از سی کتاب کودک و نوجوان از خود به یادگار گذاشته یک شعر موزون کودکانه از زبان یک موش خواند و سمیه بابایی از برگزیدگان نخستین رویداد شعر کودک و نوجوان (آن مرد) درباره سردارشهید قاسم سلیمانی، شعری کودکانه درباره خانواده شهدا خواند.

غلامرضا بکتاش از شاعران نام آشنای کودک و نوجوان و از شاگردان قیصر امین پور و نادر ابراهیمی چندین شعر کودک و نوجوان از مجموعه کتاب‌هایش برای حضار خواند و سپس هادی فردوسی از شعرای جوان و خوش ذوق فارس که از دوران دانش آموزی شعر و شاعری را آغاز کرد و درجشنواره‌های مختلف خوش درخشید شعری کودکانه از زبان کتاب تقدیم جمع شاعران اهل مطالعه کرد.

او کتب مختلفی در حوزه شعر کودک و نوجوان و بزرگسال مانند «آنان همه از تبار باران بودند» و «گنجشک‌های گوهرشاد» در کارنامه دارد.

ادامه مطلب  قدرت و ثروت در دست تمامیت خواهان است

در ادامه مریم زندی خالق مجموعه دفتر گل باز شد، چند شعر نوجوان خواند و با ادای احترام به شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شعری به آرتین سرایداران تقدیم کرد. سمیره بروانیا هم دوقطعه شعر کودکانه با نام‌های فصل بازیگوشی توت و فواره گنجشک‌ها خواند و کبری بابایی خالق مجموعه اویی که ستاره اش گم شد حضار را به خوانش چند شعر نوجوان مهمان کرد. در پایان پس از پخش نماهنگ فول مادرانه شاعران پوستر جشنواره امضا کردند.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید