Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

طرح «پول در ازای جا» آمریکا برای اسکان مردم غزه در ۴ کشور

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

طرح «پول در ازای جا» آمریکا برای اسکان مردم غزه در ۴ کشورروزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» از طرح جدیدی در کنگره آمریکا خبر داد که طبق آن کمک‌های مالی کلان به تعدادی از کشور‌های عربی به رهبری مصر پرداخت می‌شود تا در ازای آن پناهجویان از نوار غزه را در کشورهایشان پذیرش کند.

این روزنامه عبری بدون اشاره به حمایت آمریکا از اسرائیل در کوچاندن اجباری مردم غزه به کشور‌های دیگر افزود: این طرح را که جوی ویلسن، نماینده جمهوریخواه کارولینای جنوبی ارائه کرده است و سعی شده از رسانه‌ها مخفی بماند، به اعضای ارشد مجلس نمایندگان و سنا از احزاب دموکرات و جمهوری خواه ارائه شده است.

اسرائیل هیوم مدعی است طرح آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که «اسرائیل به دنبال جلوگیری از آسیب رساندن به غیرنظامیان است، اما حماس اجازه خروج پناهندگان را نمی‌دهد و مصر با باز کردن مرز‌های خود موافقت نمی‌کند.»

این طرح پیشنهاد می‌کند که یک میلیارد دلار کمک خارجی به پناهجویان غزه که اجازه ورود به مصر را خواهند داشت، اختصاص یابد.

بر اساس این طرح، مصر نباید تنها کشوری باشد که پناهجویان غزه را پذیرش می‌کند، بلکه عراق و یمن در ازای حدود یک میلیارد دلار کمک خارجی آمریکا شامل این طرح خواهند شد و ترکیه نیز در ازای پذیرش پناهجویان غزه بیش از ۱۵۰ میلیون دلار دریافت خواهد کرد.

ادامه مطلب  فروش فوری سایپا با 187 میلیون و 300 تومان ویژه نیمه شعبان آغاز شد

اسرائیل هیوم با اشاره به اینکه هر یک از این کشور‌ها به اندازه کافی کمک خارجی دریافت خواهند کرد افزود: این کشور‌ها فضای کافی برای جذب پناهجویان دارند و جمعیت پناهجویان کمتر از ۱ درصد جمعیت آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

نویسندگان این طرح از دولت آمریکا می‌خواهند که این کمک‌های مالی را به مصر، عراق، یمن و ترکیه به شرط پذیرش تعداد معینی پناهجو اختصاص دهد.

طبق این طرح از جمعیت دو میلیون نفری غزه، یک میلیون پناهجو در مصر (۰.۹ درصد از جمعیت آنجا)، نیم میلیون نفر در ترکیه (۰.۶ درصد از ترک‌ها)، ۲۵۰۰۰۰ نفر در عراق (۰.۶ ٪) و ۲۵۰۰۰۰ نفر در یمن (۰.۷۵ درصد جمعیت یمنی ها) اسکان داده می‌شوند.

این روزنامه عبری نوشت که از سال ۲۰۱۱ و ادامه جنگ در سوریه، ۶.۷ میلیون سوری به کشور‌های اطراف سوریه گریخته اند که شامل ۳.۲ میلیون آواره سوری به ترکیه، ۷۸۹ هزار نفر به لبنان، ۶۵۳ هزار نفر به اردن و ۱۵۰ هزار نفر به مصر منتقل شده اند، در حالی که صد‌ها هزار نفر دیگر در خاورمیانه و اروپا پناهجو شده اند.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
ادامه مطلب  مدیران خودرو آتش زد به مالش؛ آغاز فروش اقساطی هیولای جدید مدیران خودرو
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید