Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

طرز تهیه کدو حلوایی ساده برای پاییز

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

طرز تهیه کدو حلوایی ساده برای پاییز

کدو حلوایی یک از انواع خوراکی‌های خوشمزه فصل‌های پاییز و زمستان است که با دستورهای متنوعی طبخ می‌شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کدو حلوایی با ما همراه باشید.

مواد لازم کدو حلوایی

کدو حلوایی      ۱ عدد کوچک

نبات       ۲ تکه

شکر       ۱ قاشق غذاخوری

شیره انگور    ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری

دارچین و پودرهل    به مقدار دلخواه

طرز تهیه کدو حلوایی

مرحله اول

برای تهیه کدو حلوایی مجلسی و بسیار خوشمزه ابتدا باید کدو حلوایی مناسب تهیه کنیم. برای این منظور توصیه می شود از کدو حلوایی استفاده شود که رنگ آن کاملا نارنجی باشد تا احتمال شیرین بودن آن بیشتر شود.

مرحله دوم

در این مرحله کدو حلوایی را به صورت تکه های به اندازه نصف کف دست خرد می کنیم و در کف یک تابه بزرگ و جادار می چینیم. توجه داشته باشید که نیاز نیست قبل از پخت پوست کدو حلوایی را جدا کنیم.

مرحله سوم

نکته دیگر در مورد چینش تکه های کدو حلوایی درون تابه این است که باید پوست کدوها به سمت بالا باشد و گوشت میوه روی سطح تابه باشد. بهتر است از یک تابه بزرگ استفاده کنیم که کدوها روی هم نباشند.

ادامه مطلب  توصیه‌ مهم امام خمینی به اقلیت‌های مذهبی در انتخاب نماینده مجلس

مرحله چهارم

در این مرحله به اندازه ای آب اضافی می کنیم که سطح آب یک بند انگشت بالاتر از سطح کدوها باشد. در ادامه نبات را به همراه شیره انگور اضافه می کنیم، سپس شکر را به صورت پخش روی کدو حلوایی می پاشیم.

مرحله پنجم

حالا تابه را روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب شروع به جوشیدن کند، سپس حرارت را کم می کنیم و درب تابه را می گذاریم تا کدو حلوایی به مدت نیم ساعت بپزد. پس از گذشت این زمان درب تابه را کنار می گذاریم.

مرحله ششم

در این مرحله به مدت ۳۰ دقیقه دیگر زمان می دهیم تا آب درون تابه به طور کامل کشیده شود و سسی شبیه به کارامل در کف تابه باقی بماند. در ۵ دقیقه پایانی مقداری دارچین و هل اضافه می کنیم. در نهایت کدو حلوایی را درون ظرف مورد نظرمان می کشیم و سرو می کنیم.

منبع: فرتاک نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید