4 خرداد 1403
Tehran 18°C
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

عوامل تأثیرگذار بر قیمت تتر

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

عوامل تأثیرگذار بر قیمت تتر

عوامل تأثیرگذار بر قیمت تتر

ارز دیجیتال تتر (Tether) به‌عنوان یک استیبل کوین شناخته می‌شود و قیمت آن همیشه با قیمت جهانی دلار آمریکا تنظیم می‌شود. عوامل مختلفی بر قیمت تتر تأثیر دارند که باعث نمودار سینوسی جزئی آن می‌شوند. از سمت دیگر قیمت دلار در کشور عزیزمان ایران بخصوص در سال‌های اخیر نمودار سینوسی شدیدی را تجربه کرده است. در این مقاله تمامی عوامل اصلی و تأثیرگذاری که باعث رشد و کاهش قیمت ارز دیجیتال تتر می‌شوند را بررسی می‌کنیم.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، تتر (USDT) یک استیبل کوین است، به این معنی که به دلار آمریکا متصل است و باید نسبت ارزش ۱:۱ را حفظ کند. با این حال، قیمت تتر در گذشته بالا و پایین‌تر از ۱ دلار نوسان داشته است و عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت آن تأثیر بگذارند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت تتر کدام‌ها هستند؟

به‌طور کلی، عوامل اصلی تأثیرگذار بر قیمت تتر را می‌توان در فهرست زیر خلاصه کرد:

  • احساسات کلی بازار
  • نقدینگی
  • آئین نامه
  • اخبار و رویدادها

احساسات کلی بازار

احساسات کلی بازار یکی از بزرگترین عواملی است که می تواند بر قیمت Tether تأثیر بگذارد. زمانی که سرمایه‌گذاران در کل بازار ارزهای دیجیتال دید خوش‌بینانه‌ای دارند، احتمال خرید تتر برای معامله با سایر ارزهای دیجیتال بیشتر است. این افزایش تقاضا می تواند قیمت Tether را افزایش دهد.

بسیاری از خدمات آیت الله رئیسی برای مردم بازگو نشده است

برعکس، وقتی سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال نزولی هستند، احتمال بیشتری دارد که Tether را بفروشند تا ریسک خود را کاهش دهند. این افزایش عرضه می تواند قیمت Tether را کاهش دهد.

نقدینگی

نقدینگی عامل مهم دیگری است که می تواند بر قیمت تتر تأثیر بگذارد. تتر یک دارایی بسیار نقد است، به این معنی که فعالیت خرید و فروش زیادی وجود دارد. این نقدینگی به ثابت نگه داشتن قیمت تتر کمک می کند. با این حال، اگر نقدینگی به طور ناگهانی کاهش یابد، می تواند فروش و خرید تتر را دشوارتر کند که می تواند منجر به نوسان قیمت شود.

آئین نامه

مقررات دولتی همچنین می تواند بر قیمت Tether تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر دولتی تتر را ممنوع کند یا خرید و فروش را دشوارتر کند، این می تواند تقاضا برای تتر را کاهش دهد و قیمت آن را کاهش دهد. برعکس، اگر دولتی تتر را بپذیرد یا خرید و فروش را آسان‌تر کند، می‌تواند تقاضا برای تتر را افزایش دهد و قیمت آن را بالا ببرد.

ستاره سرخپوش به دنبال پیوستن به استقلال

اخبار و رویدادها

اخبار و رویدادها نیز می توانند بر قیمت Tether تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، اگر یک خبر منفی در مورد Tether وجود داشته باشد، مانند هک یا تحقیقات نظارتی، این می تواند تقاضا برای Tether را کاهش دهد و قیمت آن را کاهش دهد. برعکس، اگر یک خبر مثبت در مورد Tether وجود داشته باشد، مانند یک شراکت جدید یا یک لیست صرافی بزرگ، این می تواند تقاضا برای Tether را افزایش دهد و قیمت آن را افزایش دهد.

نتیجه گیری

  • قیمت تتر تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله احساسات کلی بازار، نقدینگی، مقررات و اخبار و رویدادها قرار دارد. هنگام معامله با Tether یا هر ارز دیجیتال دیگر، آگاهی از همه این عوامل مهم است.
  • تتر به دلار آمریکا: تتر با نسبت ۱:۱ به دلار آمریکا متصل است. این بدان معنی است که یک توکن تتر قرار است دقیقاً یک دلار آمریکا ارزش داشته باشد. با این حال، قیمت تتر در گذشته بالاتر و کمتر از ۱ دلار در نوسان بوده است.
  • ذخایر تتر: تتر ادعا می کند که به طور کامل توسط دلار آمریکا و سایر دارایی ها پشتیبانی می شود. با این حال، این شرکت به‌دلیل عدم شفافیت در مورد ذخایر خود مورد انتقاد قرار گرفته است
۳ مکملی که به سلامت و افزایش طول عمر افراد کمک می‌کند

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رایمنبع: ارز دیجیتال

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت