Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

ما در برابر تعهد به پایان دادن به حضور ائتلاف بین المللی در عراق قرار داریم

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

ما در برابر تعهد به پایان دادن به حضور ائتلاف بین المللی در عراق قرار داریم

نخست وزیر عراق با تاکید بر لزوم قطع همه راه‌های نفوذی تروریسم به این کشور گفت: ما در برابر تعهد به پایان دادن به حضور ائتلاف بین المللی در عراق قرار داریم.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در پی انجام مذاکرات جدید بغداد و واشنگتن درباره خروج ائتلاف بین‌المللی (به سرکردگی آمریکا) از عراق، محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق در سخنانی گفت که ما در برابر تعهد به پایان دادن به حضور ائتلاف بین المللی (به رهبری آمریکا) در عراق قرار داریم.

السودانی تاکید کرد که بعد از پایان مأموریت ائتلاف بین المللی در عراق باید امکان حل نواقص و خلأها در این کشور در صورت وجود فراهم شود و همچنین باید همه خلأ را پر و راه‌‌های نفوذی که تروریسم برای ایجاد اختلال امنیتی (در عراق) بدان فکر می‌کند را قطع کرد.

از سوی دیگر، «حسین علاوی» مشاور رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق نیز در این زمینه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد که اکنون به سمت ساماندهی نیروهای مسلح عراق به صورت طبیعی و با تمرکز بر آمادگی رزمی آنها حرکت می‌کنیم و زبان بدن رزمنده‌های عراقی در همه نیروهای ما نشان می‌دهد که آنها در بالاترین سطح آمادگی برای مقابله با تروریسم و سایر چالش‌های امنیتی قرار دارند.

ادامه مطلب  دعوای علی مطهری با پدرخوانده‌های سیاسی؟ / انتصابش به اصلاح طلبان تیر خلاص است

پیشتر ارتش عراق اعلام کرده بود که بغداد و واشنگتن روز یکشنبه مذاکرات جدیدی را برای تدوین جدول زمانی جهت کاهش حساب شده و تدریجی حضور نیروهای «ائتلاف بین‌المللی» انجام دادند تا به پایان ماموریت این ائتلاف در عراق برسند.

بیشتر بخوانید

ازسرگیری مذاکرات بغداد و واشنگتن برای خروج ائتلاف آمریکایی از عراق

تاکید مجدد پارلمان عراق بر لزوم اخراج نیروهای خارجی

«یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در این زمینه اعلام کرد که این جلسات به صورت دوره‌ای برای تکمیل هرچه سریعتر کار کمیته مربوطه برگزار می‌شود. جدول زمانی برای کاهش حساب شده و تدریجی حضور نیروهای ائتلاف بین‌المللی (به سرکردگی آمریکا) در عراق تدوین می‌گردد تا منتهی به پایان ماموریت این نیروها شود.

یحیی رسول تاکید کرد که تا زمانی که اتفاقی نیفتد که خللی در این نشست‌‌ها ایجاد کند، مذاکرات به شکل منظم و دوره‌ای انجام خواهد شد تا کمیته مربوطه در سریع‌ترین زمان ماموریت خود را انجام دهد.

روز شنبه نیز در پی افزایش فشارهای گروه‌ها و مردم عراق برای اخراج نیروهای بیگانه و در راس آن اشغالگران آمریکایی از خاک عراق به ویژه پس از گسترش جنایات آمریکایی‌ها علیه مردم و نیروهای مسلح عراق، «محسن المندلاوی» نائب رئیس پارلمان عراق با ارسال نامه‌ای به کمیسیون‌های حقوقی و امنیت و دفاع ملی این کشور که به امضای بیش از 100 نماینده رسیده بود، بار دیگر بر لزوم اجرای مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق تاکید کرد.

ادامه مطلب  مرد شکاک زنش را کشت و پسرش را با چاقو زد

 

  • فوری؛ واریز یارانه معیشتی ۲/۴۰۲/۴۰۰تومانی بحساب این خانوارها ازهمین الان | واریز یارانه معیشتی دهه فجر برای دهک های 1 تا 7منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید