[ad_1]

جواد نکونام پس از پیروزی استقلال مقابل هوادار در نشست خبری گفت: این برد را به هوادارانمان تبریک می‌گویم. این برد قطعاً برای آنهاست. برای هواداران خانم و آقایانی که در ورزشگاه بودند. فوتبال با تماشاگر را ما دیدیم و لذت بردیم. این برد و ۳ امتیاز مبارک هواداران و از طرف خودم و بازیکنان از آن‌ها تشکر می‌کنم. حضور آن‌ها باعث شد تا وظیفه خودمان را به نحو احسن اجرا کنیم.  

سرمربی استقلال اظهار داشت: خودتان دیدید، فکر کنم ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خواب ماندیم. تیم ما شیرازه‌اش پاشید. باورمان نمی‌شد که یک گل آن هم به آن زودهنگامی دریافت کردیم، ولی توانستیم شکل تیمی را خیلی خوب درست بکنیم. تیم را سازماندهی کنیم. یک گل زدیم و موقعیت‌های خوبی را در نیمه اول خلق کردیم. نیمه اول به نظرم خوب تمام کردیم. ۱۰ دقیقه آخر نیمه اول خیلی خوب و پرفشار بازی کردیم.  

وی تصریح کرد: در نیمه دوم با توجه به صحبت‌هایی که با بازیکنان داشتیم، توانستیم ۲ گل به ثمر رسانیم و تیم حریف را تحت فشار قرار دهیم. حریف را مجبور کنیم که اشتباه کند، عقب نشینی کند و از سیستم ۲-۳-۵ به سیستم ۱-۴-۵ تغییر کند. توانستیم در نهایت بازی را ببریم و این برد برای هوادارنمان است. شروع امروز بد بود و در ابتدا خواب بودیم.  

نکونام اظهار داشت: تیم هوادار تیم بسیار خوبی است. من بازی آن‌ها را دیده‌ام. آن‌ها با برنامه بازی کردند و در ادامه راه با توجه به این مسابقه، می‌توانند خیلی خوب و بهتر نتیجه بگیرند. برای آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم.  

سرمربی استقلال در پاسخ به سوال خبرنگاری که بازگشت استقلال در مسابقات را کمتر دیده بودیم، گفت: اول نباید این اتفاق می‌افتاد. من به بچه‌ها وسط ۲ نیمه هم گفتم. در ۱۰-۱۵ دقیقه اول ما خوابمان ببرد. به گل و موقعیت و این حرف‌ها نیز کاری ندارم. ما بد بازی کردیم. بازیکنان کاری که باید انجام می‌دادند را انجام دادند. وظیفه‌شان را انجام دادند. دیر انجام دادند، ولی وظیفه‌شان را انجام دادند. از آن‌ها تشکر می‌کنم. نیرو و انرژی که هواداران برای ما در طول ۹۰ دقیقه باعث شد تا بازیکن با انرژی بازی کند. بدون هواداران کار برای ما ۱۰۰ درصد سخت می‌شد و این موضوع برای حریف هم وجود دارد. دیدیم که فوتبال با تماشاگر را، ما حقمان است که میزبانی کنیم. تیم‌های دیگر شهر‌ها استفاده می‌کنند، ولی هفته ششم اولین بازی مقابل هوادار بازی کردیم. این خوب نیست و امیدوارم این شرایط طوری شود که ورزشگاه‌ها در تمامی بازی‌ها پر شود و مردم از فوتبال‌ها لذت ببرند.

نکونام در خصوص مهرداد محمدی نیز اظهار داشت: مهرداد بازیکنی باکیفیت است. گران‌ترین بازیکنان دنیا، بازیکنانی هستند که در خط جلو و تهاجمی بازی می‌کنند. این بازیکنان، گران هستند و در ایران نیز به این شکل است. شما بروید ببینید که پارسال کدام بازیکن ۲۰ گل استقلال را به ثمر رساند؟ خلاقیت بخشی از فوتبال است. مهرداد محمدی کیفیت بالایی دارد و من به او اعتقاد دارم. نه الان، سال‌های سال است. من وقتی در فولاد هم بودم با او تماس گرفتم تا برای ما بازی کند، ولی به هر حال در قطر ماند. کیفیت این بازیکن را کاملاً آگاهی دارم. محمدی هم خوب بازی می‌کند و هم بسیار زحمت می‌کشد. برای تیم ملی نیز دیدید که گل زد. از او توقع داریم و باید از این بازیکن مراقبت کنیم تا هر بازی بهترین عملکرد را به نمایش گذارد.

سرمربی استقلال در خصوص ایمان سلیمی نیز گفت: حالا یکی یکی از بازیکنانم سوال نپرسید. بازیکنان من همه زحمت کشیدند. من تیمم برایم بسیار مهم است. ایمان سلیمی اشتباه کرد، ولی مهم نیست. بازیکن باکیفیتی است و کاری که ما می‌خواهیم را انجام می‌دهد. اشتباه در فوتبال برای همه است.

وی در رابطه با خروج استقلال از تهران و آیا اینکه همچنان آبی‌ها در آزادی میزبانی می‌کنند، اظهار داشت: این مسائل را من اطلاعی ندارم، ولی صحبت خودم را انجام می‌دهم. از مسئولان ورزشگاه آزادی تشکر می‌کنم، واقعا کیفیت زمین خوب بود. اینکه چه اتفاقاتی در این مدت رخ داده بود را نمی‌دانم. بازیکنان هم از وضعیت زمین راضی بودند. این نگهداری فوق‌العاده بود، ولی ما از تهران بیرون برویم به نفع تیم‌های دیگر است. چرا ما نباید از هوادارمان استفاده کنیم. ورزشگاه در تهران به ما معرفی کنند و مشکلی نیست و ما در آنجا بازی می‌کنیم، ولی اگر ورزشگاه نداریم، ما صبر می‌کنیم تا در نیم فصل به خاطر بازی‌های تیم ملی، از این وقفه استفاده کنند.

نکونام ادامه داد: اینکه ما ورزشگاه نداریم، ضررش را بخواهد استقلال بدهد کاملاً کار اشتباهی است. ما کاملاً می‌خواهیم از میزبانی خودمان استفاده کنیم. ما در آزادی فقط مسابقه می‌دهیم و مثل تیم‌های سپاهان و فولاد نستیم که در ورزشگاه اختصاصی خود تمرین می‌کنند. اگر قرار باشد این را هم از ما بگیرند، دیگر دستانمان را بالا می‌بریم و می‌گوییم ما نمی‌خواهیم جام بگیریم.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوال خبرنگاری که از لیست خودش تنها مهرداد محمدی جذب شد و اگر تمام آن بازیکنان به استقلال می‌آمدند، چه اتفاقی برای این تیم رقم می‌خورد، گفت: تنها مهرداد نبود، ما ۲-۳ بازیکن از لیستمان را گرفتیم. قطعاً کیفیت بازیکن نتیجه را رقم می‌زند. تمرین، صحبت‌ها و کار‌هایی که ما انجام می‌دهیم، بازیکن در زمین، خلاقیت، کیفیت و تمرکزش می‌تواند فرق ۲ تیم را مشخص کند. موقعی که من داشتم این صحبت‌ها را می‌کردم که بتوانیم بهترین‌ها را برای استقلال بگیریم به خاطر این بود که بتوانیم در لیگ پرفشاری که است، بتوانیم تمام بازیکنان را صحیح و سالم داشته باشیم. اینکه اگر تمام بازیکنان را داشتیم چه می‌شد را من نمی‌توانم بگویم، تنها در تمرین و کار مشخص می‌شود و من می‌توانم نظر بدهم. با این حال نتوانستیم و نگاهم مثبت است و رو به جلو هستیم. شرایط تیمی خوب است.

وی ادامه داد: دیدید امید حامدی فر با اینکه از لیست کنار رفته بود و متاسفانه نمی‌توانیم ثبت کنیم، تا توانستیم نام او را ثبت کنیم، آمد و برای ما بازی کرد.

[ad_2]

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید