جدیدترین اخبار

مشارکتهای مردمی در بهزیستی گناباد ۴۸ درصد افزایش یافت

علی آراسته روز سه شنبه در جلسه شورای مشارکت‌های مردمی بهزیستی گناباد گفت: از مجموع ۶۶ میلیارد ریال مشارکت‌های این بخش طی نیمه اول امسال برای حمایت ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال توسط بخش دولتی و ۵۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال توسط مردم و خیران تامین و پرداخت شده است.

وی ادامه داد: این مشارکت‌ها در قالب ۷۵۰ مورد سبد کالا به ارزش سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال، لوازم خانگی به میزان ۷۷۰ میلیون ریال، حدود چهار میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال زکات فطریه و بقیه در قالب تامین کوله پشتی لوازم التحریر، اعزام اردو‌های فرهنگی زنان سرپرست خانوار در دهه آخر صفر به مشهد و بقیه به صورت نقدی توسط خیران و یا بخش‌های دولتی پرداخت گردید.

رییس اداره بهزیستی گناباد اظهار داشت: علاوه بر خیران این شهرستان از ظرفیت خیران سایر شهرستان‌ها و استان‌ها برای حمایت از مددجویان و موسسه‌های تحت پوشش بهزیستی گناباد استفاده می‌شود.

وی همچنین از پرداخت ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی و ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات احداث مسکن به مددجویان بهزیستی شهرستان گناباد در ۶ ماهه ابتدای سالجاری خبر داد.

رییس هیات مدیره موسسه توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی شهید کامیاب گناباد نیز گفت: خیران در چهار جشن گلریزان طی سه سال گذشته تاکنون ۳۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای حمایت از معلولان این موسسه متقبل شده که از این میزان ۲۰ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

ادامه مطلب  بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۴

ابراهیم پارسا حقوق بسیار مربیان موسسه را از مشکلات مهم این بخش برشمرد و گفت: این افراد با وجود سختی کار نگهداری معلولان ذهنی بسیار کمتر از قانون کار دریافت می‌کنند.

وی بیان داشت: حضور «حسین طیبی» کاپیتان تیم ملی فوتسال کشور در موسسه نگهداری معلولان ذهنی شهید کامیاب گناباد طی چند ماه گذشته در مجموع برای این موسسه ۲ میلیارد و ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال آورده به همراه داشته است.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب امام جمعه گناباد هم ضمن تاکید بر فرهنگ سازی برای مشارکت بیشتر خیران جهت حمایت از موسسه‌ها و مراکز نگهداری بهزیستی گفت: باید اقدامات خیرخواهانه به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار گناباد هم گفت: با وجود گستردگی وظایف بهزیستی در بخش‌های مختلف اعتبارت دولتی به تنهایی جوابگوی نیاز نیست و باید بیش از پیش از ظرفیت خیران برای حمایت از مددجویان تحت پوشش این بخش استفاده کرد.

سید حسن شریفی مقدم خواستار توجه مسوولان ذیربط به افزایش یارانه و شهریه موسسه‌های بهزیستی گناباد شد.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
ادامه مطلب  خودروی چینی که قلب رئیس جمهور آمریکا را به دست آورد!/ عکس
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید