2 اردیبهشت 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

نرخ سالمندی تهران از متوسط کشور بالاتر است

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

نرخ سالمندی تهران از متوسط کشور بالاتر است

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران درمراسم گرامیداشت مقام و منزلت سالمند در باغ موزه قصر برگزار شد، استفاده از تجربیات سالمندان در اداره شهر را یک الزام برای مسئولان دانست و گفت: نباید از واژه سالمند برای خطاب قرار دادن بزرگتر‌ها یاد کرد بلکه این افراد جهان دیدگانی هستند که باید از تجربه‌های زیسته آنان در همه امور استفاده کرد.

سوده نجفی افزود: اقدامات و فعالیت جوانان دیروز و جهان دیدگان امروز شهر و جامعه را به تعالی وموقعیت امروز رسانده است و از این رو باید با استفاده از دانش و تجربه جهان دیدگان در کنار توان نیروی جوان و دانش امروز جامعه به گونه‌ای استفاده کنیم که بتوانیم شهری مناسب و آینده‌ای خود را برای آیندگان بسازیم و آن را در اختیار نسل بعد قرار دهیم.

مراکز توانمندسازی سالمندان در تهران راه اندازی می‌شود 

مدیرکل سلامت شهرداری تهران نیز دراین مراسم گفت: اکنون بالغ بر۱۳ درصد جمعیت شهر تهران را سالمندان بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند. برخی مناطق مانند ۱، ۶ و ۳ تهران سالمند ترهستند و از این رو باید برنامه‌های خاصی برای سالمندان و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای تقویت حضور اجتماعی این گروه جمعیتی پیش بینی شود.

ادامه مطلب
پس از حمله ایران علیه اسرائیل، مسئولان به این چند نکته توجه کنند! /توصیه های دلسوزانه علی ربیعی

حمید صاحب با بیان اینکه اکنون در حوزه سالمندی از نظر کیفی و کمی با مشکلاتی رو به رو هستیم بیان داشت: نسبت سنی جمعیت سالمندی در حال زنانه شدن است و نسبت زنان سالمند به مردان در حال افزایش است. پیش بینی می‌شود در سال ۱۴۱۰ با جمعیت سالمند متولد سال ۱۳۵۰ رو به رو شویم.

وی توضیح داد: مشکل اصلی ما در کمیت حوزه سالمندی است در سال ۱۳۵۵ جمعیت سالمند ما ۵ درصد بود، اما این نسبت در سال ۱۳۹۸ به ۱۰ درصد رسید. درصورتی که این روند تغییر نکند در سال ۱۴۲۱ بالغ بر۲۰ درصد جمعیت سالمند و در سال‌های ۱۴۴۵ بالغ بر ۳۳ درصد جمعیت ما سالمند خواهد شد که دچار بحران سالمندی خواهیم شد.

صاحب با بیان اینکه روند سالمندی در کشور روندی رو به شتاب است، اظهار داشت: اگر نسبت جمعیت سالمندی به ۱۴ درصد کل جمعیت برسد آن جامعه سالمند خواهد بود و این نسبت قطعا در سال ۱۴۱۰ محقق خواهد شد و ما در زمره کشور‌های سالمند قرار خواهیم گرفت.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با بیان اینکه برای کاستن ازتبعات ناشی ازسالمندی در کشور نیازمند اصلاح نگرش به موضوع فرزند آوری هستیم، گفت: در صورتی که مسله فرزندآوری در جامعه به عنوان موضوع اصلی در جامعه تبدیل شود بدون تردید می‌توانیم از بحران سالمندی به خوبی عبور کنیم.

ادامه مطلب
تیم ملی فوتسال امروز «اوج» می‌گیرد

صاحب با بیان اینکه در گذشته شاهد ایجاد مراکز نگهداری شبانه روزی سالمندان بودیم، از رویکرد شهرداری برای ایجاد مراکز روزانه ارایه خدمات سالمندی درپایتخت خبر داد و گفت: بزودی در چند منطقه تهران این مراکز فعالیت خود را آغاز می‌کنند. قطعا با توجه به افزایش جمعیت سالمندان در تهران در هر محله باید مراکز ارایه روزانه خدمت و توانمندسازی سالمندان ایجاد شود.

وی اضافه کرد: اکنون در منطقه ۲۱ اولین مرکز فرآهنگ فعالیت خود را آغاز کرده است و بزودی در چند منطقه دیگر پایتخت نیز این مراکز آغاز به کار می‌کنند. مراکزی در آن سالمندان با مقتضیات زندگی سالمندی می‌توانند از خدمات فرهنگی و اجتماعی مورد نیازشان بهره‌مند شوند.منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت