Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

نکات خانه داری | هر مدل کاپشن و کت چرم رو به این روش ها که میگم بشوری 100 سال کار میکنن برات

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

نکات خانه داری

نکات خانه داری | هر مدل کاپشن و کت چرم رو به این روش ها که میگم بشوری 100 سال کار میکنن برات


نکات خانه داری: شستن انواع کاپشن در منزل که هیچ کس به شما یاد نمی دهد!

نکات خانه داری مجموعه‌ای از راه‌ها و ترفندهایی است که برای سازماندهی و مدیریت بهتر خانه می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. نکات خانه داری یا مدیریت منزل به معنای بهره‌برداری از یک ملک و تأمین نیازهای روزمره منزل است.نکات خانه داری شامل یک سری راهنماها و شیوه هایی است که به شما کمک می کند تا منزل خود را تمیز و منظم نگه دارید. ما در سایت مکتوب نامه سعی کرده ایم جدیدترین نکات خانه داری که کارها را برای شما راحت تر میکند قرار دهیم.در ادامه به آخرین ترفند نکات خانه داری می پردازیم.


برترین‌ها

خواندن برچسب یا اتیکت روی کاپشن
پیش از اقدام برای شستن، برچسب را به طور کامل مطالعه کنید تا از شیوه شستن کاپشن به صورت درست آگاه شوید.
تمیز کردن لکه کاپشن
پیش از اینکه مبادرت به شستن کاپشن کنید بهتر است لکه‌های ناشی از گل، مواد غذایی، نوشیدنی و سایر لکه ها را از روی آن پاک کنید. این کار را می‌توانید با یک دستمال خیس و کشیدن آن روی لکه‌ کاپشن انجام دهید.

شستن کاپشن بادی با دست
شستن کاپشن بادی با دست اصول مخصوص خود را دارد. در شستن کاپشن بادی با دست باید توجه داشته باشید که برای کش نیامدن کاپشن بادی هنگام شستن کاپشن بادی و همینطور موقع خشک کردن کاپشن بادی نکاتی را رعایت کنید.
– موقع شستشو، کاپشن بادی را به طور مستقیم زیر شیر آب نگذارید. بلکه کاپشن را در داخل تشت بشویید و آبکشی کنید.

ادامه مطلب  بارش باران در این مناطق کشور طی روزهای آینده

– به یاد داشته باشید چنگ زدن بیش از اندازه لباس درست نیست و امکان دارد به لباس صدمه وارد کنید. برای شستن کاپشن بادی با دست پیش از هر چیز کاپشن بادی را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه داخل آب کف دار بگذارید، تا به خوبی خیس گردد. آنگاه به آهستگی بر روی لکه روی لباس دست بکشید. ولی چنانچه لکه چربی روی لباس عمیق بود برای برطرف کردن لکه چربی کهنه روی لباس با کمی فشار و چنگ زدن آن‌ها را رفع کنید.

پس از آبکشی کاپشن، به آهستگی آن را فشار دهید. مقداری آبش را بگیرید، سپس کاپشن را در داخل دستمال یا حوله‌ی جذب بگذارید و هر دو را با هم فشار دهید. در این صورت به خوبی رطوبت کاپشن را می‌گیرید. شستن کاپشن پشمی هم مانند شستن کاپشن بادی می‌باشد.
روش شستن کاپشن‌های پفی
برای شستن کاپشن پفی باید کاپشن پفی را با یک کفش کتانی در ماشین لباسشویی که خشک کن نیز دارد، بگذارید. با توجه به برچسب کاپشن دمای آب را تنظیم کنید و نکات مراقبتی را رعایت کنید و عمل شستشو را شروع کنید.
علت گذاشتن کفش کتانی به همراه کاپشن پفی در ماشین لباسشویی این است که کفش کتان با توجه به وزنی که دارد در مرحله خشک کن به کاپشن پفی ضربه وارد می‌کند و این ضربات باعث می‌شود آب به طور کامل از بافت داخلی کاپشن بیرون بیاید. شما می‌توانید به جای استفاده از کفش کتانی از چیز دیگری که وزن مناسب دارد و به لباس صدمه نمی‌زند استفاده کنید.

ادامه مطلب  شرکت در انتخابات لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب است

شیوه شستن کاپشن‌های پر
پیش از هر چیز نوارهای یقه لباس را مرتب نموده و تا حد امکان آستین‌های لباس را به پشت کنید. آنگاه زیپ کاپشن را ببندید و آن را داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

ولی ما به شما توصیه می‌کنیم شستن کاپشن پر را به دلیل حساس بودن جنس آن به خشکشویی بسپارید.

– برای شستن کاپشن پر تنها شوینده‌ای که مجاز به استفاده از آن هستید، استفاده از صابون معمولی و ساده است.

– هنگام استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن کاپشن پر تنظیم ماشین را بر روی درجه پشم یا بهتر از آن پارچه‌های ظریف با دمای ۳۰ درجه تنظیم کنید.

– بعد از خشک شدن به وسیله ماشین لباسشویی می‌توانید از دستگاه خشک کن با دمای ملایم استفاده کنید، در غیر این صورت کت یا کاپشن پر را در جایی با دمای ملایم که جریان هوای خوبی داشته باشد پهن کنید و برای مدت طولانی بگذارید تا خشک شود. برای اینکه از جمع شدن پر در یک نقطه پیشنهاد می‌کنیم هر ۱۰ دقیقه یکبار کاپشن پر را تکان دهید.


آنچه دیگران می‌خوانند

شاید فکر کنید این کاپشن‌ها از پر پرندگان تشکیل شده‌اند اما جالب است بدانید که بافت تشکیل دهنده کاپشن‌های پر، کرک‌های ریزی هستند که بدن پرندگان را در برابر سرما و نفوذ آب محافظت می‌کند.

ادامه مطلب  صرف هزینه در حوزه ورزش برای ساختن آینده روشن به منزله پس‌انداز است

به شما توصیه می‌کنیم که شستن کاپشن پر را بیشتر از دو بار در سال انجام ندهید. شستن کاپشن پر باید با مواد شوینده به ویژه و با شیوه درست آن انجام شود.
شستشوی کاپشن پر با دست: یک تشت را با آب و صابون پر کنید. کاپشن پر را درون تشت بگذارید، کاپشن پر را به آهستگی داخل آب فشار دهید تا چنانچه لکه چربی روی لباس است پاک شود و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید داخل تشت بماند.

به شما توصیه می‌کنیم هنگامی که کاپشن پر خیس است و سنگینی آب را به خود جذب کرده است آن را بلند نکنید و به جای این کار آب تشت را خالی کنید. برای آبکشی کاپشن پر هم همین کار را انجام دهید.

به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید کاپشن درون تشت بماند، آنگاه آبکشی کنید(بهتر است آبکشی را دو بار انجام دهید). آب باقی مانده را با دست به آرامی از کاپشن بگیرید. توجه داشته باشید که نباید کاپشن پر را بیش از اندازه فشار داد.

شیوه شستن کاپشن، کت و پالتو چرم
کت چرم، کاپشن چرم و پالتو چرم از آن گروه لباس‌هایی است که هیچ‌ وقت از مد نمی‌افتد. یک کاپشن چرم با کیفیت مرغوب هیچ وقت حالت خود را از دست نمی دهد. به هرحال برای داشتن یک کاپشن چرم خوب شما باید به جنس آن اهمیت دهید. هیچ وقت کاپشن چرم یا کت چرم خود را در لباسشویی نیندازید؛ چون این کار سبب چروک شدن، ایجاد ترک و پیچ و تاب خوردن کت می‌ شود.

ادامه مطلب  آمار ازدواج با خارجی‌ها در ترکیه؛ انتخاب مردان ترک، دختران این کشور است/ جایگاه ایرانی‌ها کجاست؟

برای شستن کاپشن چرم درون یک تشت که تا نصفه از آب پر شده است یک محلول صابونی نرم درست کنید، آنگاه حدود دو قاشق چای خوری مایع ظرف شویی به آن اضافه کنید و تا وقتی که صابون به خوبی حل شود، محتوای درون تشت را هم بزنید. آنگاه کاپشن چرم خود را داخل محلولی که درست کرده‌اید بگذارید.منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید