Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور در کرمان

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور در کرمان رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان در مراسم افتتاح همایش معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور در کرمان گفت: این دانشگاه ۱۴ هزار دانشجو و ۶۰۰ عضو هیئت علمی دارد که بخشی از این نیروها در حال بازنشستگی و جایگزینی هستند و۸۳ هزار دانش آموخته، تحصیلات خود را در دانشگاه شهید باهنر کرمان گذراندند و ۳۰ درصد دانشجویان ما در حال تحصیلات تکمیلی هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت یاد شهدای حمله تروریستی کرمان و تبریک دهه مبارک فجر افزود: شهدای کرمان در راه مقاومت و زیارت الگوی مقاومت به شهادت رسیدند و ما نیز باید مسیر این شهدا را با تاکید بر جهاد تبیین ادامه دهیم.

اکبری فرد همچنین با اشاره به برخی از مشکلات حوزه دانشجویی گفت: پس از ۲ سال وقفه آموزش حضوری به علت کرونا با افزایش قیمت‌ها مواجه شدیم و بازسازی خوابگاه‌ها با توجه به اتفاقات و مشکلات پارسال با دشواری هایی همراه شد.

حجت الاسلام حسن عسکری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهید باهنر کرمان هم گفت: فرهنگ ایثار، فداکاری و شهادت که نشان از گذشت ما دارد، یکی از فرهنگ های اصلی حل مشکلات کشور است و هرجا از آن فاصله گرفتیم، نتوانستیم از پس مشکلات برآییم.

 وی افزود: اصل دشمنی از سوی  برخی دشمنان داخلی و خارجی هنوز ادامه دارد و معتقدم اگر بخواهیم بزرگ ترین خدمت را در شرایط حساس کشور داشته باشیم، باید فرهنگ ایثار را احیا کنیم و در این زمینه مقدم داشتن دیگران بر خود در فضای دانشگاهی و حوزه مدیریتی ضروری است؛ زیرا مدل رفتاری ما انقلاب را به دانشجویان می شناساند.

ادامه مطلب  یک میلیارد دلار آیفون به کشور آمده!

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهید باهنر کرمان تصریح کرد: دشمن با ورود به فضای دانشگاهی، هویت دانشجویی را در پارسال به هم ریخته بود و ادبیات رکیک و زشتی سر زبان ها انداخت که این اقدام دشمن هنوز هم ادامه دارد.

وی افزود: نحوه تعامل ما در فضای دانشگاهی با دانشجویان باید به نحوی باشد که آنان را به هویت ایرانی و اسلامی خود بازگرداند، زیباترین رفتارها و ظواهر ما مهر تاییدی بر فرهنگ ماست.

حجت الاسلام  عسکری با بیان اینکه در تعامل با دانشجویان باید منش کریمانه داشته باشیم و با بزرگواری و مشی کریمانه برخورد کنیم، تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان ما متعهد و پایبند به انقلاب، ارزش ها و کشور هستند و نگاه ما نیز باید با همین سمت و سو باشد و آنان را به عنوان انسان های متعهد بشناسیم، با همین مدل هم برخورد کنیم و نگاه سطحی به موضوع نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید به نیروهای دانشگاهی برای حضور انبوه در انتخابات میدان بدهیم،گفت: دشمن اجازه انتقال برخی مفاهیم را نمی دهد که باید مراقبت کرد.

در نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان، بخش‌های مختلفی از جمله وام دانشجویی، خوابگاه‌ها، بورس‌های دانشجویی و ورزشِ دانشگاه‌ها بررسی می‌شود.

ادامه مطلب  آغاز فروش فوری لاماری فقط با 715 میلیون ویژه نیمه شعبان

هفتاد و سومین نشست معاونان دانشجویی و دانشگاه ها در موسسات  آموزش عالی کشور ۱۰ تا ۱۳ بهمن در دانشگاه شهیدباهتر کرمان در حال برگزاری است.  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید