4 خرداد 1403
Tehran 20°C
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

همکاری مشترکین در مدیریت مصرف برق ضامن عبور موفق از پیک مصرف تابستان است

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

همکاری مشترکین در مدیریت مصرف برق ضامن عبور موفق از پیک مصرف تابستان است


به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه هم اندیشی و هماهنگی گذر از پیک بار تابستان ۱۴۰۳ با حضور نمایندگان اداره کل صمت، شرکت شهرک های صنعتی ، مسئولین اتاق بازرگانی، روسای و اعضای کمیسیونهای صنعت و معدن و کشاورزی و صنایع تبدیلی در محل اتاق بازرگانی قزوین برگزار شد. 

یوسف اینانلو در این نشست با اعلام  برنامه های پیش بینی شده برای مدیریت مصرف و گذر از پیک بار تابستان اظهارداشت: برای این که در پیک بار تابستان بتوانیم با مدیریت مصرف به خوبی از اوج بار عبور کنیم نیازمند مشارکت و همکاری مشترکین بویژه در بخش صنعت هستیم. 

وی بیان کرد: رویکرد ما این است که با استفاده از نظر صاحبان صنایع و بررسی پیشنهاد آنها با هماهنگی  مناسب، گذر موفقیت آمیزی از دوران اوج مصرف داشته باشیم. 

اینانلو تصریح کرد: با ارائه راهکارهای مناسب امیدواریم همکاری خوبی با صاحبان صنایع، بخش های کشاورزی و سایر مشترکین داشته باشیم و دچار ناپایداری شبکه برق نشویم. 

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: با توجه به این که ناترازی در حوزه تولید و مصرف برق وجود دارد رویکرد ما این است با برنامه ریزی، هماهنگی و همکاری مشترکین و مدیریت مصرف با کمترین مشکل و آسیب دوره تابستان را سپری کنیم. 

انتشار نخستین گزارش از حادثه بالگرد رئیس جمهور

وی گفت: در دوره زمانی ۱ خرداد الی ۳۱ شهریور و از ساعت ۸ الی ۲۴ ، صاحبان صنایع بایستی یک روز در هفته میزان مصرف برق خود را تعدیل کنند و به جای آ ن در روز جمعه فعالیت داشته باشند. 

اینانلو بیان کرد : با برخی از صنایع که دارای کوره هستند و امکان توقف مصرف انرژی را ندارند، با همکاری مدیران واحدها و سازمان صمت، شرکت شهرکهای صنعتی، انجمن های تخصصی و اتاق بازگانی می توانیم همکاری و همراهی بیشتری داشته باشیم. 

اینانلو گفت: موضوع بعدی مشترکین کشاورزی و انشعاب پمپاژهای آب و چاههای کشاورزی است که موظف به همکاری ۵ ساعت روزانه هستند ( مصرف برق نداشته باشند) البته برخی از مشترکین مانند پرورش آبزیان و مرغداریها مشمول این بند محدودیت نمی شوند .

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین یادآورشد: برخی چاههای آب کشاورزی دو منظوره هستند و صاحبان آنها در کنار چاه آب فعالیت پرورش ماهی هم دارند که انشعاب این دو باید تفکیک شود تا در زمان همکاری ۵ ساعته روزانه و مصرف نکردن برق، صدمه نبینند. 

CNN منافع غرب در خاورمیانه را مهمتر از ماجراجویی‌های اسرائیل می‌داند

همکاری مشترکین در مدیریت مصرف برق ضامن عبور موفق از پیک مصرف تابستان است

وی در خصوص مشترکین اداری هم اظهارداشت: دستگاههای اجرایی و دولتی حتما بایستی در وقت اداری ۳۰ درصد و خارج از وقت اداری ۶۰ درصد کاهش مصرف داشته باشند در غیر این صورت برق آنها قطع خواهد شد. 

اینانلو افزود: در خصوص سایرمشترکین تجاری و اصناف در جلساتی که با اصناف داشتیم موافقت کردند از ساعت ۱۳ تا ۱۶ تعطیل کنند و مصرف برق نداشته باشند و مدیریت مصرف را جدی بگیرند. 

وی بیان کرد: در خصوص «مولدین خود تامین» هم برنامه داریم و مشترکینی که مولد برق و یا ژنراتور دارند می توانند با مشارکت در این برنامه بخشی از برق خود را تامین کرده و به کاهش بار شبکه هم  کمک کنند و در این راستا مشوق هایی را وزارت نیرو برای آنهادر نظر گرفته است. 

اینانلو تصریح کرد: برای مشترکین خانگی هم برنامه ریزی کرده ایم و چون در این بخش افزایش مصرف نداشتیم لذا هیچگونه قطعی برق هم اعمال نشد اما مشترکین پر مصرف را شناسایی کرده ایم و با اخطارهایی که داده می شود باید مصرف خود را کاهش داده و مدیریت کنند تا مشمول افزایش تعرفه نشوند. 

پوتین: به تقویت روابط با ایران ادامه می‌دهیم/ آماده ارسال کمک‌های تخصصی برای تعیین علل اصلی این فاجعه هستیم

سرپرست شرکت توزیع برق استان قزوین افزود: همه مشترکین مشمول کاهش مصرف برق هستند اما برای هر مشترک برنامه خاصی داریم و اگر این همکاری صورت نگیرد و مصرف از حد مجاز بیشتر شود و بار شبکه بالا برود، رله های فرکانسی  اتوماتیک عمل کرده و برق را قطع می کند مگر آنکه مردم همکاری کنند. 

وی اظهارداشت: موضوع رویت پذیری برای مشترکین و بار شبکه به صورت کامل انجام شده و بارها به صورت اتوماتیک رصد می شود و هرجا رعایت نشود به صورت آنلاین مشخص می شود. 

اینانلو بیان کرد: امسال باید راهکارهای بهتری را نسبت به سال قبل پیدا کنیم تا با شرایط بهتری از اوج بار عبور کنیم و با همکاری خوبی که از سوی صاحبان صنایع و مشترکین خانگی و تجاری صورت می گیرد بتوانیم مانند سال قبل ناپایداری را کنترل کنیم.

انتهای پیام منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
تیم استقلال خوزستان برای پرسپولیس خطرساز می شود/ استقلالی ها فرافکنی می کنند
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت