31 اردیبهشت 1403
Search
Close this search box.
Tehran 15°C
جدیدترین اخبار

پریود مردانه: راز ناشناخته ای که برملا شد!

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

پریود مردانه: راز ناشناخته ای که برملا شد!


به گزارش فرتاک نیوز،

آیا مرد شما تحریک پذیر است؟ اگر جرأت نمی‌کنید با او شوخی کنید یا چیزی از او بخواهید، یا از گم شدن کنترل تلویزیون کمی بیش از حد عصبانی می‌شود، بر سر شما غر می‌زند؟ خوب، درک کنید که شاید زمان او در پریود مردانه است. 

پریود مردانه چیست؟

این فقط زنان نیستند که “دوره ماهیانه” دارند. در واقع، تغییرات هورمونی مردان نیز به طور چشمگیری در نوسان است. متخصصان آن را سندرم مردانه تحریک پذیر (IMS) می نامد.

هر زنی می داند که دوران پریود خود چقدر می تواند دشوار باشد. با این حال، چیزی که بسیاری از زنان نمی دانند این است که مردان نیز می توانند تغییرات هورمونی را تجربه کنند. اگرچه مردان خونریزی ندارند و علائم مشابه زنان را تجربه نمی کنند، این تغییرات هورمونی می تواند عوارض جانبی بسیار قابل توجهی به خصوص در خلق و خو و تحریک پذیری داشته باشد. برخی آن را «پریود مردانه» می‌نامند، برخی دیگر آن را سندرم مردانه تحریک‌پذیر می‌نامند، در هر صورت، می‌تواند کاملاً شبیه PMS زنان باشد. رفتارهای مشخصه این دوران عبارتند از: خشمگین، بی صبر، طعنه آمیز، مشتاق، رفتار خصومت آمیز، استدلالی، بی محبت، ناامید، مطالبه گر، دفاعی، غمگین و ناراضی.

چگونه با طب سنتی اضطراب را درمان کنیم؟

حقایقی درباره پریود مردانه

در اینجا بینش کمی بیشتر در مورد “پریود مردانه” و چند واقعیت است که می تواند به شما کمک کند درک بهتری از آنچه که مستلزم آن است به دست آورید.

سطح تستوسترون مردان در پاییز افزایش یافته و در بهار کاهش می یابد. در ماه های مارس، آوریل و می، مردان به طور کلی سطوح پایین تر T را دارند که می‌تواند بر میل جنسی آنها تأثیر بگذارد و منجر به طغیان های بیشتر، بی ثباتی عاطفی، تحریک پذیری و نوسانات خلقی شود.

مردان هنگامی که دچار عدم تعادل هورمونی می شوند، علائم مشابه زنان را تجربه می کنند. بسیاری از آنها شبیه به چرخه قاعدگی زنان هستند، از جمله خستگی، گرفتگی عضلات، افزایش حساسیت. طبق یک مطالعه، حدود 26 درصد از مردان این دوره های منظم مردانه را تجربه می کنند.

مردان چرخه هورمونی دارند. اگرچه ممکن است چرخه‌های ماهانه مشابه زنان نباشد، اما مردان چرخه‌های هورمونی دارند. به طور معمول، سطح تستوسترون در صبح بالاتر و در شب پایین تر است.

تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. متاسفانه به گفته بسیاری از کارشناسان این حوزه. مردم آن طور که باید مطالعه نمی کنند و «پریود مردانه» را جدی نمی گیرند و تحقیقات بیشتری در مورد این موضوع مورد نیاز است.

طعنه زدن چطور می‌تواند به یک رابطه آسیب جدی وارد کند؟

تغییرات سبک زندگی می تواند در عوارض جانبی سندرم مردانه تحریک پذیر نقش داشته باشد. علاوه بر مدیریت علائم به هنگام ظهور، یافتن راه‌هایی برای کاهش استرس برای مردانی که با این تغییرات هورمونی سر و کار دارند مهم است. این شامل ورزش، خوردن یک رژیم غذایی سالم و پرهیز از الکل و سیگار است که همگی می توانند به کاهش علائم کمک کنند.

ممکن است درمان‌هایی وجود داشته باشد. در حالی که برخی از مردان تغییرات سریع سطوح هورمونی را تجربه می کنند، برخی دیگر نیز این علائم را تجربه می کنند زیرا سطح تستوسترون در بدن آنها کاهش می یابد. این سطوح با افزایش سن کاهش می یابد و می تواند به شدت بر رفتار، خلق و خو و میل جنسی تأثیر بگذارد. اگر سطح تسستستورون پایینی دارید، می‌توانید درمان‌های هورمونی را از طریق کرم‌ها، چسب‌ها، قرص‌ها و واکسن‌هایی دریافت کنید که می‌تواند به تعادل مجدد سطح شما کمک کند.

پریود مردانه از چند سالگی شروع می شود؟

اکثر مردان با ورود به اواسط سی سالگی، کاهش تستوسترون را تجربه می کنند. سطح تستوسترون در حدود 35 سالگی شروع به کاهش حدود 1 درصد در سال می کند. نوسانات خلقی در مردان یکی از علائم اولیه آندروپوز است. تحریک پذیری در نتیجه عدم تعادل هورمونی یک واقعیت است، به خصوص برای مردان بین 40 تا 60 سال.

۷ میلیون ایرانی گرفتار «مرض قند» هستند

پریود مردانه چند روز طول می کشد؟

تغییرات سطح هورمون مردانه در طول روز تغییر می کند، به طوریکه در صبح به بالاترین میزان و شب ها پایین میزان خود می رسد. با این حال IMS یا همان پریود مردانه بر خلاف پریود زنان که اغلب یه هفته طول می‌کشد، ممکن است چیزی بین چند روز تا چند ماه نیز ادامه داشته باشد. مردانی که این وضعیت را تجربه می کنند اغلب در انکار هستند و در همه جا به جز خودشان ایراد می گیرند. به عنوان یک مرد، تشخیص و اعتراف به اینکه مشکلی با خودتان وجود دارد، و چیزی تغییر کرده است دشوار است.

مشکلات هورمونی اغلب به عنوان مسئله ای در نظر گرفته می شود که فقط زنان با آن مواجه هستند. هورمون درمانی بیولوژیکی که با یک برنامه غذایی سفارشی و سایر تغییرات سبک زندگی ادغام شده است، راه حل مناسبی در این شرایط است.
منبع: فرتاک نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
خوراکی‌ های مورد علاقه‌تان در مورد بدن‌تان چه می‌گوید؟
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت