31 اردیبهشت 1403
Tehran 23°C
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

پُست برای نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ چه برنامه‌ای دارد؟

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

پُست برای نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ چه برنامه‌ای دارد؟


احمد چگنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در تشریح برنامه‌های شرکت ملی پست در ایام سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، عنوان کرد: در سی‌وپنجمین نمایشگاه کتاب تهران، نیز شرکت ملی پست همراه خواهد بود و برنامه‌های ویژه‌ای برای این رویداد پیش‌بینی کرده است. نخستین اقدام شرکت ملی پست، برپایی چهار دفتر ثابت در نقاط مختلف مصلای امام خمینی (ره) برای دسترسی بهتر مردم و ناشران است.

وی با اشاره به پیش‌بینی غرفه‌های سیار شرکت پست برای نمایشگاه کتاب، توضیح داد: سال گذشته (نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲) حدود ۱۵ ایستگاه سیار در سطح تهران و محدوده انتشاراتی‌ها مستقر بودند، امسال در صورتی که موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران درخواست داشته باشد، دو یا سه ایستگاه سیار به این تعداد اضافه خواهد شد.

چگنی افزود: ایستگاه‌های سیار در محل‌های مشخصی برای جمع‌آوری محصولات ناشران طی ایام نمایشگاه هر روز از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه تا ۱۶ مستقر هستند؛ البته برخی از این ایستگاه‌ها به تناسب نیاز و درخواست ناشران ممکن است تا ساعت ۱۷ هم حضور داشته باشند.

بیش از ۳ برنامه تلویزیونی با محوریت کتاب

وی همچنین درباره فعالیت شیفتی دو دفتر پستی در محدوده میدان انقلاب گفت: دو دفتر پستی منتخب شهید یوسفیان نیز در خیابان شهدای ژاندارمری و یکی از باجه‌های اداره پست چهارراه لشگر واقع در خیابان کارگر جنوبی عصرها تا ساعت ۱۷ برای جمع‌آوری مرسوله‌ها در خدمت ناشران خواهند بود.

مدیرکل بازاریابی و فروش شرکت ملی پست درباره خدمات این مجموعه برای سایر استان‌ها بیان کرد: تمیهداتی پیش‌بینی شده است برای پاسخگویی به مخاطبان کاربران ناشران پرمخاطب در استان‌هایی مثل قم، اصفهان و خراسان رضوی، غرفه سیار در نظر بگیریم.

لزوم استفاده از لفاف استاندارد

چگنی در ادامه بر ضرورت استفاده ناشران و کتابفروشان از لفاف‌های بسته‌بندی تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه یکسری استانداردهای لفاف‌بندی در دوره‌های قبل از سوی برخی ناشران رعایت نمی‌شد و کتاب‌ها در حمل و جابه‌جایی آسیب می‌دیدند با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران، قرار شد استانداردهای لازم در استفاده از لفاف‌ها به ناشران آموزش داده شود تا کمتر شاهد آسیب باشیم.

وی ادامه داد: طبق فرآیندهای انجام شده امسال قرار است از سامانه‌های هوشمند سورتینگ استفاده شود؛ در این صورت استفاده از نیروی انسانی در فرآیند پستی به حداقل می‌رسد و اطمینان داریم که بحث خسارت کتاب به حداقل می‌رسد.

به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی

چگنی همچنین از یک امکان جدید برای بسته‌های پستی ناشران در نمایشگاه کتاب امسال خبر داد و گفت: بحث الگوریتم بارکدهای پستی در مرحله آزمون است؛ امیدواریم به‌زودی زمینه‌ای فراهم شود تا در همکاری با بخش فناوری خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره نمایشگاه اجرایی شود.

وی با بیان اینکه با استفاده از این الگوریتم فرآیند ارسال کتاب‌ها سرعت بیشتری خواهد داشت، افزود: قرار است روی لیبل‌های پستی، کدپستی به صورت QRCODE نصب شود.

چگنی در پایان با اشاره به سرویس‌های جدید شرکت ملی پست از ابتدای سال جاری، توضیح داد: در قیمت‌گذاری بسته‌های پستی تلاش کردیم مبلغ نهایی از تورم موجود کمتر باشد، جدول آن هنوز نهایی نشده است اما به تناسب انتخاب ناشر از سرویس‌های جدید پیش‌بینی شده این جدول، مبالغ مختلف دارد و نسخه نهایی، به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش ایبنا؛ سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.منبع: خبرگزاری کتاب ایران

آیا این مطلب مفید بود؟

بله (1)
5 مدل سالاد متفاوت و خوشمزه که حتما باید امتحان کنید
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت