[ad_1]

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور، در پیامی به نخست‌وزیران و همتایان خود در کشورهای اسلامی، نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم و بر ضرورت همگرایی جهان اسلام برای امدادرسانی به مردم مظلوم فلسطین تأکید کرد.

در پیام مخبر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

همانگونه که می‌دانید، این روزها جهان شاهد جنایات جنگی و غیرانسانی رژیم صهیونیستی اسرائیل علیه مردان، زنان و کودکان بی‌گناه غزه است، مردمی که به دور از همه امکانات غذایی، بهداشتی، درمانی و نیازهای اولیه بشری در محاصره همه‌جانبه قرار دارند.

این خوی ددمنشانه ضدانسانی، اشغالگرایانه و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی و مبتنی بر نسل‌کشی ملتی اصیل و متمدن در سرزمین خاستگاه پیامبران، ده‌ها سال است که به صورت پیوسته و فزاینده و با حمایت علنی و عملی برخی کشورهای خاص که منافع خود را در اشغالگری و کشتار و آواره نمودن میلیون‌ها انسان بی‌گناه در یکی از مقدس‌ترین مناطق جهان می‌بینند، تداوم دارد.

اساس و ریشه همه این جنایات در اجرا نشدن عدالت و نادیده گرفتن حقوق اولیه و انسانی ساکنین اصلی فلسطین نهفته است.

رژیم اشغالگر قدس در سایه سکوت مجامع بین‌المللی، با قتل کودکان، زنان، بیماران و حتی خبرنگاران و تخریب همه امکانات شهری نظیر؛ شبکه‌های آبرسانی، بیمارستان‌ها، پناهگاه‌ها و قطع خطوط برق و ارتباطی قصد ایجاد یک سرزمین سوخته و اشغال غزه و اخراج ظالمانه ساکنین مظلوم آن را دارد.

شرافت انسانی و وجدان بشری حکم می‌کند که در اسرع وقت همه کشورهای دنیا برای توقف سریع جنایت جنگی علیه مردم مظلوم غزه تلاش حداکثری نمایند و با ارسال کمک‌های بهداشتی، درمانی و غذایی، اتصال شبکه‌های آب و برق، امدادرسانی به مجروحین و آسیب‌دیدگان، اسکان آوارگان و رسیدگی به شرایط وخیم پیش آمده، موجب التیام اندکی از آلام آنان گردند.

انتظار می‌رود جناب عالی از همه ظرفیت‌های خویش برای تحقق این مهم استفاده نموده و دستورات مقتضی را به منظور بسیج امکانات و ارسال کمک‌های مربوطه صادر فرمایند.

از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت جناب‌عالی، برقراری صلح و امنیت در سراسر جهان به ویژه خاتمه کشتار مردم مظلوم غزه را مسألت دارم.

محمد مخبر

معاون اول رئیس‌جمهور ایران

۲۱۹۲۱۹

[ad_2]

منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید