Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

2 جبهه انتخاباتی در اصولگرایی اتفاق می‌افتد

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

2 جبهه انتخاباتی در اصولگرایی اتفاق می‌افتد

2 جبهه انتخاباتی در اصولگرایی اتفاق می‌افتد


نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با جبار کوچکی نژادفعال سیاسی اصولگرا گفت: حامیان دولت در یک طرف قرار می گیرند و کسانی که یک استقلال سیاسی را در جریان اصولگرایی برای خود قائل هستند نیز جبهه انتخاباتی دیگری را درون جریان اصولگرا تشکیل می دهند.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس طی 72 ساعت آینده آغاز می شود اما با این وجود هیچ خبری از تکاپوهای انتخاباتی نیست.

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با نامه نیوز درباره چرایی سکوت انتخاباتی گفت: فضای این دوره از انتخابات نسبت به دوره های قبل نیست، این هم دلایلی دارد. نخستین دلیل آن است که قانون انتخابات تغییر کرد و خود نامزدها نمی دانند باید چه کنند. در واقع آنها منتظر هستند تا تکلیف شان مشخص شود. وقتی که ثبت نام نامزدها قطعی شد، تحرکات انتخاباتی بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به دو مرحله ای شدن ثبت نام نامزدها در انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: این مسئله روی تحرک انتخاباتی احزاب، گروه ها و نامزدها اثر گذاشت. خیلی ها در تهران ثبت نام کردند و مشخص نیست در نهایت می خواهند در این حوزه انتخابیه بمانند یا آنکه حوزه انتخابیه خود را تغییر دهند.

ادامه مطلب  هدف قرار دادن مرکز نظامی دیگر رژیم صهیونیستی توسط مقاومت اسلامی لبنان

این نماینده مجلس اظهار کرد: وقتی نامزدها حوزه انتخابیه خود را قطعی کنند تحرکات جدی انتخاباتی شروع می شود و سپس احزاب و گروه های سیاسی نیز ورود خواهند کرد.

وی درباره آرایش فضای سیاسی انتخابات یادآور شد: اصلاح طلبان هر چند نیروهایی را به میدان فرستادند اما هنوز چارچوب انتخاباتی خود را مشخص نکردند. جریان اعتدال نیروهای خود را سامان داده اند و برنامه انتخاباتی دارند. در نهایت به نظر می رسد اصلاح طلبان و اعتدالی ها یکی شوند. در سوی اصولگرایان نیز دو جبهه انتخاباتی تشکیل خواهد شد.

فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شکافی در جریان اصولگرا ایجاد می شود، بیان کرد: حامیان دولت در یک طرف قرار می گیرند و کسانی که یک استقلال سیاسی را در جریان اصولگرایی برای خود قائل هستند نیز جبهه انتخاباتی دیگری را درون جریان اصولگرا تشکیل می دهند.  

 منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید