[ad_1]

به گزارش فرتاک نیوز،

ابروها جزء مهمترین اجزای صورت هستند که نوع شکل و ظاهر آنها می‌تواند تأثیر بسیاری در زیبایی چشم‌ها و صورت داشته باشد. لذا بهتر است به این قسمت از صورت خود توجه زیادی داشته باشید. بسیاری از بانوان وقت و حوصله کافی برای رفتن به آرایشگاه به منظور اصلاح ابروها را ندارند؛ لذا در این مقاله به اصلاح ابرو در خانه پرداخته ایم و برداشتن ابرو در منزل را آموزش داده ایم. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که برداشتن ابرو در خانه به تمرین فراوان، حوصله و دقت نیاز دارد و اگر اشتباهی رخ دهد ممکن است مدل ابروها خراب شده و درنتیجه از زیبایی چهره‌تان کاسته شود. شما بدون توجه به وضعیت فعلی ابروهایتان، می‌توانید با پیروی دقیق از مراحل آموزش برداشتن ابرو، ابروهایی زیبا و بی‌نقص داشته باشید که مکمل صورت شما هستند، حتی اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید.

در ابتدا قبل از آموزش برداشتن ابرو در منزل ، برای بهتر انجام دادن این کار بهتر است با قسمت‌های مختلف ابرو آشنا شوید.

آشنایی با قسمت‌های مختلف ابرو

قبل از اولین قدم در آموزش برداشتن ابرو ، تعیین شکل ابرو است؛ برای تعیین مدل ابرو لازم است که فرم صورت و چشمان خود را بشناسید و مدلی را انتخاب کنید که متناسب با فرم صورت و چشمانتان بوده و چهره‌تان را زیباتر نشان دهد.

ابرو از سه بخش تشکیل شده است:

  • تاج ابرو (سر ابرو و جایی که ابرو شروع می‌شود)

  • قوس ابرو (همان زاویه ابرو است)

  • دم ابرو (دنباله ابرو که در انتهای ابرو است)

به صورت نرمال، فاصله تاج ابرو تا قوس ابرو دو برابر فاصله قوس ابرو تا دم ابرو است.

تعیین شکل ابرو

یکی از اصلی ترین اصول و روش اصلاح ابرو در خانه  این است که برای اینکه ابروهایی داشته باشید که شما را زیباتر نشان دهد، علاوه بر شناخت فرم چهره‌تان باید فرم چشم‌هایتان را نیز در نظر بگیرید. در آموزش برداشتن ابرو متوجه می شوید که ابروهایی که برای چشم‌های کشیده مناسب است برای چشم‌های درشت و گرد مناسب نخواهد بود. ممکن است این سؤال پیش بیاید که چه نوع ابرویی برای من مناسب است؟ با نقشه برداری ابرو شروع کنید! حتی سعی نکنید ابروهای خود را بدون نقشه ابرو انجام دهید، زیرا در آن زمان به فاجعه می‌رسیم. اگرچه ترسناک به نظر می‌رسد، “نقشه برداری” در واقع فقط به معنای شناسایی سه قسمت کلیدی ابرو و علامت گذاری آنها با آرایش ابرو است تا بتوانید به راحتی آنها را تمیز کنید؛ در اینجا چند مرحله برای تعیین شکل ابرو جهت  اصلاح ابرو در خانه آموزش داده شده است.

  1. ابروی شما باید از کجا شروع شود: با استفاده از مداد ابرو یا انگشت، یک خط مستقیم از کج بینی، تا ابرو بکشید تا ببینید از کجا باید شروع شود.

  2. محل قوس ابروی خود را ترسیم کنید: مداد ابروی خود را از کنار بینی از طریق عنبیه چشم به سمت ابروی خود زاویه دهید تا نقطه میانی را که باید قله قوس شما باشد، پیدا کنید.

  3. جایی که ابروی شما باید به پایان برسد: مداد خود را از کنار بینی تا انتهای ابرو نشانه بگیرید و خطی را که انتهای دم ابرو باید به پایان برسد مشخص کنید.

  4. ضخامت ابروهای خود را تعیین کنید: ضخامت ابرو باید متناسب با فرم صورت و چشم‌ها باشد، اما با این حال کاملاً سلیقه‌ای بوده و بسته به نظر شخصی‌تان می‌تواند متفاوت باشد. اما قبل از شروع اصلاح ابرو باید ضخامتی که مدنظر دارید را تعیین کنید. با این حال بهتر است بدانید که ابروهای پهن مناسب چشم‌های درشت و ابروهای نازک و کشیده مناسب چشمان ریز هستند. همچنین برای اصلاح ابرو در خانه اگر پشت پلک بلندی دارید بهتر است ابروهای ضخیم را انتخاب کنید و اگر پشت پلک کمی دارید و ابروهای شما به چشمانتان نزدیک است بهتر است با نازک کردن ابرو این فاصله را بیشتر کنید.

آموزش برداشتن ابرو مرحله به مرحله با عکس

ما نکات حرفه‌ای را در مورد نحوه برداشتن ابروها و دستیابی به شکل زیبا یا مرتبی که به دنبال آن هستید ارائه می‌دهیم. در حالی که استفاده از موچین آرایشی نسبت به مثلاً اپیلاسیون ابرو زمان‌برتر است، اما کنترل بیشتری روی موهایی که می‌گیرید دارید، که ظاهر بسیار دقیقی را ایجاد می‌کند. همچنین اصلاح ابرو در خانه بسیار مقرون به صرفه است که می‌توانید آن را خودتان انجام دهید که می‌تواند چندین هفته دوام بیاورد. این روش بسیار راحت بوده و بسته به ضخامت ابرو بین 10 تا 25 دقیقه زمان می برد.

وسایل موردنیاز:

1- بستن یا سنجاق کردن موها

در اولین مرحله از آموزش برداشتن ابرو، از یک کش مو یا چند گیره مو استفاده کنید تا موهای خود را از جلوی صورتتان کنار بزنید زیرا لازم است ابروهای خود را به وضوح ببینید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

2- در صورت لزوم ابروها را کوتاه کنید.

ابروهای خود را مستقیماً به سمت بالا برس بزنید و اگر موهای بلندتری که از شکل طبیعی ابرو خارج شده است وجود دارد، باید آن را کوتاه کنید. از یک شانه معمولی با دندانه ظریف یا برس ابرو برای فشار دادن موهای ابرو به سمت بالا استفاده کنید و سپس فقط با قیچی کوچک (ترجیحاً قیچی ابرو) آنچه را که خارج از شکل است کوتاه کنید. اگر ابروهای بلند یا بسیار پرپشتی دارید، ممکن است برای اصلاح ابرو در خانه نیاز به برداشتن حجم بیشتری داشته باشند.

3- صورت را با آب گرم بشویید.

شما پوستی زیبا و تمیز می خواهید، آب گرم به آرامش پوست و فولیکول مو کمک می کند تا راحت تر از بین برود. صورت خود را خشک کنید تا رطوبت از بین برود. (پاکسازی ناحیه و استفاده از تونر قبل و بعد از موچین نیز ایده خوبی است.)

4- موهایی که در حال برداشتن آنها هستید را انتخاب کنید.

خط چشم سفیدی را روی موهایی که باید از روی هر دو ابرو، در پایین، بالا و مابین ابروها برداشته شوند بکشید.

5- برداشتن قوس ها را شروع کنید.

در این بخش از آموزش برداشتن ابرو ، پوست را سفت نگه دارید و با گرفتن موچین تمیز در نزدیکی پایه مو شروع به برداشتن موهای زائد در جهتی که رشد می کنند، کنید، موهای بزرگ و تیره را از بین ببرید (کمی بعد موهای ظریفی خواهید داشت). قبل از برداشتن موهای نازک تر روی ابروی اول، قوس ابروی دوم را بردارید.

6- سراغ بالای ابرو بروید.

اگر موهای بالای ابرو را برمی دارید، مراقب باشید، فقط موهای ظریفی را که خارج از فرم و شکل بیرونی ابرو هستند را از روی ابروی اول و سپس از روی ابروی دوم بگیرید.

7- حالا نوبت بین دو ابرو است.

اکنون موهایی که در وسط دو ابرو هستند را بردارید.

8- عقب بایستید و خوب تنظیم کنید.

در این مرحله از آموزش برداشتن ابرو، باید از آینه کمی فاصله بگیرید و نگاهی بیاندازید تا ببینید آیا ابروها تا اینجا از نظر بصری متعادل و یکسان به نظر می رسند یا خیر. برای اصلاح ابرو در خانه موهایی که برای یکدست شدن ابروها لازم است حذف شوند را بردارید. هنگامی که شکل کلی ابروها ظاهر شد، به آینه نزدیک شوید و موهای ریز و روشن را بردارید سپس موهایی که روی صورت تان ریخته است را با حوله پاک کنید.

9- پوست خود را تسکین دهید.

برای اصلاح ابرو در خانه ، اگر پوست قرمز یا تحریک شده است، می‌توانید یک مرطوب کننده یا تونر تسکین دهنده صورت را با یک تکه پنبه یا یک پد روی محل قرمز استفاده کنید. مطمئن شوید که محصول را مستقیماً وارد چشم نکنید تا از سوزش جلوگیری شود.

نکته های آموزش اصلاح ابرو در خانه

1- اصلاح ابروها یک بار در ماه، شکل ابرو را در جای خود حفظ می کند و تشخیص اینکه کدام موها باید در حین رشد آنها برداشته شود، آسان تر می شود. این کار پس از حمام یا دوش گرفتن زمانی که پوست و مو در اثر گرما و بخار نرم شده اند، عالی است.

2- موچین را در پوست فرو نکنید تا موهای خیلی کوتاه را بگیرید؛ می‌توانید پوست را با تیغ به آرامی بتراشید یا صبر کنید تا ظرف چند روز رشد کند تا راحت‌تر برداشته شوند.

3- یکی از نکات آموزش برداشتن ابرو محکم نگه داشتن پوست با دست آزاد در حین کشیدن موچین باعث کشش و درد کمتر روی پوست است.

4- اگر نگران درد هستید و یا آستانه درد پایینی دارید، یک اسپری بی حس کننده را با یک تکه پنبه روی ناحیه ابرو بزنید و 10 دقیقه صبر کنید سپس برداشتن ابرو را شروع کنید. مطمئن شوید که بی حس کننده مستقیماً وارد چشم شما نشود!

 

[ad_2]

منبع: فرتاک نیوز

دیدگاهتان را بنویسید