Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

اظهار نظر معنادار پزشکیان در خصوص اتباع خارجی

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

اظهار نظر معنادار پزشکیان در خصوص اتباع خارجی

اظهار نظر معنادار پزشکیان در خصوص اتباع خارجی

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ب گفت: به این شدت نباید مرزهای ما رها باشد و سوال اینجاست و از کمیسیون امنیت ملی باید پرسید؛ که چرا این موضوع را پیگیری نمی‌کنند و اتباع ویزای ورود ندارند، تمدید نمی‌کنند و مدت زمانی که اقامت دارند مشخص نیست!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در خصوص ساماندهی اتباع غیر مجاز و غیر قانونی افغانی در کشور به خبرنگار جماران گفت: در هیچ جای دنیا ورود و خروج افراد بی‌حساب و کتاب نیست. شما به این شکل نمی‌توانید در عراق و آذربایجان یا ارمنستان زندگی کنید! بلکه باید ویزا و اقامت دریافت کنید. حاکمیت وظیفه دارد برای افرادی که به داخل کشور می‌آیند مجوز صادر کند. چند روز، کجا و به چه صورتی در کشور اقامت دارند اما در رابطه با افغانی‌ها بسیار بی حساب کتاب رفتار شده است و همان‌طور نیز افزایش پیدا می‌کنند و کنترلی نیز صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: به این شدت نباید مرزهای ما رها باشد و سوال اینجاست و از  کمیسیون امنیت ملی باید پرسید؛ که چرا این موضوع را پیگیری نمی‌کنند و اتباع ویزای ورود ندارند، تمدید نمی‌کنند و مدت زمانی که اقامت دارند مشخص نیست!

ادامه مطلب  کد اینترنت رایگان واقعی 50 گیگی به مناسبت نیمه شعبان

پزشکیان گفت: این اتفاقات در هیچ کجای دنیا اتفاق نمی‌افتد.

نماینده تبریز گفت: کارهای صورت گرفته خلاف قانون است و هیچ کسی نمی‌تواند به سادگی و بدون پاسپورت وارد شود.

وی یادآور شد: وزارت کشور متولی این امر است زیرا می‌تواند از نهادهای امنیتی ورود و خروج را کنترل کند.

پزشکیان گفت: ما روبه روی کسی نمی‌ایستیم و می‌گوییم هر فرد در تمام دنیا مجوز عبور دارند آیا ما به راحتی می‌توانیم به آذربایجان یا ارمنستان برویم؟!

این نماینده مجلس گفت: وقتی این افراد وارد کشور شدند، آیا سیستم‌های امنیتی خواب بودند؟!

پزشکیان گفت: چرا با کسانی که تخلف کردند و وارد شدند برخورد نمی‌شود؟ کسی نمی‌گوید که با افغان‌ها دشمن هستیم بلکه ما با آن‌ها هم زبان بوده و یک مملکت بودیم. 

نماینده تبریز در پایان گفت: مسئله اصلی داشتن مجوز است که آن‌ها نداشته و ساکن می‌شوند و شروع به بنگاه داری و اشتغال می‌کنند.

منبع: جمارانمنبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید