4 خرداد 1403
Tehran 20°C
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

انفجار در مقر حشدالشعبی در شمال بابل

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

انفجار در مقر حشدالشعبی در شمال بابلبه گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا،  جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در طول ساعات اخیر دست‌کم سه بار پایگاه نظام کالسو را هدف قرار دادند و به بمباران سنگین کالسو پرداختند. این پادگان مقر فرماندهی حشد الشعبی عراق و محل استقرار نیرو‌های زرهی و نیرو‌های تیپ ۲۷ سازمان حشد الشعبی است. در پایگاه نظامی مشترک کالسو علاوه بر حشد الشعبی، محل استقرار بخشی از نیرو‌های ارتش و پلیس فدرال نیز هست. نیویورک تایمز نیز گزارش کرد که این پایگاه مورد استفاده گروه «حرکت حزب الله النجبا» است. در پی این حمله، انفجار‌ها و آتش سوزی‌های گسترده‌ای در این پایگاه شکل گرفت و بنابراعلام وزارت کشور عراق، دست‌کم یک کشته و هشت زخمی در پی داشت.

بسیج مردمی عراق در این زمینه اعلام کرد: «انفجاری در مقر نیرو‌های الحشدالشعبی در پایگاه نظامی کالسو در منطقه المشرو در بزرگراه شمال استان بابِل رخ داد. بلافاصله تیم تحقیقاتی در محل حاضر شد و این انفجار خسارات مادی و جراحاتی را به‌همراه داشت که پس‌از تکمیل تحقیقات اولیه جزئیات را منتشر خواهیم کرد.»

رئیس کمیتۀ امنیتی فرمانداریِ بابِل این حمله را با پهپاد خواند که با توجه به حجم انفجار‌ها و توان محدود حمل بمب توسط پهپادها، بعید به نظر می‌رسد دقیق باشد. این مقام عراقی عنوان کرد: «۵ انفجار بر اثر حملات هواپیما‌های بدون سرنشین به پایگاه نیرو‌های بسیج الحشد الشعبی رخ داده؛ حجم آتش‌سوزی به دلیل وجود درختان در اطراف پایگاه بوده است.» یک مقام دیگر عراقی تاکید کرد: «بر اساس اطلاعات اولیه، انفجار ناشی از حمله هوایی اسرائیل بوده و بغداد موضوع را بررسی خواهد کرد.»

تیم استقلال خوزستان برای پرسپولیس خطرساز می شود/ استقلالی ها فرافکنی می کنند

پس از این حمله مقاومت اسلامی در عراق در اطلاعیه اعلام کرد: «.. هدف حیاتی ایلات در جنوب اسرائیل را با هواپیما‌های بدون سرنشین هدف قرار دادیم… این حمله پاسخی است به نقض حاکمیت عراق توسط دشمن اسرائیلی و هدف قرار دادن مقر نیرو‌های الحشد الشعبی.»

در همین رابطه مدیر دفتر المیادین در بغداد گزارش داده که این حملات تجاوزکارانه ورودی اصلی پایگاه کالسو، یک گاراژ خودرو و دو دفتر نیروهای حشد الشعبی را هدف قرار داده و شدت حملات قوی بوده است.

وی همچنین گفته که این مقر حشد الشعبی با سه حمله مورد هدف قرار گرفته است و حداقل ۳ نفر مجروح شده‌اند.

بر اساس این گزارش، فعالیت هوایی هواپیماهای آمریکایی در آسمان عراق طبق معمول فعال است و یک هواپیمای سوخت رسان در حریم هوایی عراق مشاهده شده است.

بیانیه حشد الشعبی درباره انفجار در استان بابل

در بیانیه بسیج مردمی عراق آمده است: انفجاری در مقر نیرو‌های حشد الشعبی در پایگاه نظامی کالسو در منطقه المشروع در شمال استان بابل رخ داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: بلافاصله تیم تحقیقاتی در محل حاضر شد و این انفجار خسارات مادی برجای گذاشته و شماری نیز زخمی شدند که پس از تکمیل تحقیقات اولیه جزئیات این انفجار متعاقبا اعلام خواهد شد.

نخستین جلسه هیأت دولت پس از به شهادت رسیدن رئیسی

در همین رابطه مدیر دفتر المیادین در بغداد گزارش داده که این حملات تجاوزکارانه ورودی اصلی پایگاه کالسو، یک گاراژ خودرو و دو دفتر نیرو‌های حشد الشعبی را هدف قرار داده و شدت حملات قوی بوده است.

وی همچنین گفته که این مقر حشد الشعبی با سه حمله مورد هدف قرار گرفته است و حداقل ۳ نفر مجروح شده‌اند.

بر اساس این گزارش، فعالیت هوایی هواپیما‌های آمریکایی در آسمان عراق طبق معمول فعال است و یک هواپیمای سوخت رسان در حریم هوایی عراق مشاهده شده است.

از سوی دیگر شبکه پی بی اس به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که ارتش آمریکا در منطقه‌ای که انفجار در استان بابل عراق رخ داده است، هیچ فعالیتی ندارد.

نخستین واکنش آمریکا به انفجار بزرگ در پایگاه حشدالشعبی عراق

در ادامه واکنش‌ها به انفجار مهیب در پایگاه نظامی حشدالشعبی عراق، شبکه تلویزیونی پی. بی.  اس PBS آمریکا با استناد به اظهارات یک مقام امنیتی در واشنگتن گزارش داده است که ارتش آمریکا هیچ فعالیتی در منطقه‌ای که در آن انفجار رخ داده است، ندارد.

خبرگزاری رویترز نیز با اشاره به منابع آگاه خود در ارتش آمریکا، گزارش‌ها درباره حملات هوایی آمریکا در عراق را نادرست عنوان کرد.

ماجرای شلیک پلیس در خیابان بیمه تهران چه بود؟

فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام نیز با انتشار بیانیه‌ای حساب کاربری خود در ایکس نوشت: «ما از گزارش‌هایی مطلع هستیم که ادعا می‌کنند ایالات متحده امروز در عراق حملات هوایی انجام داده است. این گزارش‌ها صحت ندارد. ایالات متحده امروز حمله هوایی در عراق انجام نداده است.»

کتائب سید الشهدا عراق: به حمله بابل حتما پاسخ داده می‌شود

 ابوآلاء الولائی دبیرکل جنبش مقاومت کتائب سیدالشهدا عراق بامداد شنبه به انفجار در یک پایگاه نظامی در شمال استان بابل عراق واکنش نشان داد و تهدید کرد که حتما به این حمله پاسخ داده می‌شود.

ابوآلاء الولائی گفت: به کسانی که در حمله به نیرو‌های حشد الشعبی دست داشتند، حتما پاسخ داده می‌شود.

انتهای پیام/منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت