Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

دست بالای انصارالله در دریای سرخ

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دست بالای انصارالله در دریای سرخ


تلگراف در گزارشی نوشت:تلگراف در گزارشی در مقایسه ائتلاف تحت رهبری آمریکا در دریای سرخ با توانمندی انصارالله آورده است: حوثی‌ها (انصارالله) بر ائتلاف آمریکایی برتری دارند و اتحادی که در آن «هر کس از خود محافظت کند»، اتحاد چندانی نیست.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، روزنامه انگلیسی تلگراف در مقاله‌ای به قلم «تام شارپ» نوشته است: نبرد در دریای سرخ میان حوثی‌های یمن(انصارالله) و ائتلاف نظامی آمریکا به یک دلیل ساده ادامه خواهد یافت اینکه، محقق شدن هدف حوثی‌ها (انصارالله) برای اختلال در کشتی‌رانی در دریای سرخ دست‌یافتنی‌تر از تلاش ائتلاف آمریکایی برای بازگرداندن امنیت به آن است.

این روزنامه نوشته است انصارالله به چند دلیل بر ائتلاف آمریکایی برتری دارند، آنها دریا و شرایط جوی را می‌شناسند و دستگاه اطلاعاتی آنها به خوبی کار می‌کند. آنها دارای فهرست متنوعی از گزینه‌های حمله از جمله موشک‌های بالستیک و کروز ضد کشتی، موشک‌های حمله زمینی، هواپیماهای بدون سرنشین، کشتی‌های تهاجمی فراوان و شناورهای سطحی بدون سرنشین هستند. آن‌ها استتار و تحرک را به خوبی بلدند و این امر باعث می‌شود که ضربات کاری وارد کنند.

به نوشته تلگراف، در مقابل ائتلاف آمریکائی پیچیده است. بازیکنان زیادی در زمین حضور دارند، برخی خوب بازی می کنند، برخی هم عمل متفاوتی انجام می‌دهند و برخی هنوز تصمیم نگرفته‌اند که در کدام تیم باشند. از امروز، دریای سرخ و خلیج عدن دارای ناوهای جنگی از ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا، هند (همچنین در شرق خلیج عمان)، ژاپن، مصر، و رژیم صهیونیسیتی، چین و البته ایران است. کشتی‌هایی از یونان، آلمان، دانمارک، اندونزی و سریلانکا هم در راه هستند. بنابراین می‌توانید درک کنید که چرا عملیات به رهبری واشنگتن تا این اندازه پیچیده شده است.

ادامه مطلب  مدیران خودرو آتش زد به مالش؛ آغاز فروش اقساطی هیولای جدید مدیران خودرو

نیروی دریایی هند و مصر هم حضور دارند، اما عدم مشارکت چین عجیب‌تر است. فرانسوی‌ها تا کنون ثابت کرده‌اند که نامنظم هستند. اکنون به این سو و آن سو می‌دوند و کشتی‌های اتحادیه اروپا را اسکورت می‌کنند، سعودی‌ها به دلایل سیاسی، از جمله آتش‌بس با حوثی‌ها(انصارالله) و نزدیک شدن تدریجی به ایران تمایلی به دخالت ندارند. 

در کل اتحادی که راه حل آن این است که «هر کس از خود محافظت کند»، اتحاد چندانی نیست.منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید