Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

روز سوپ رای ز های طلایی

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

روز سوپ رای ز های طلایی

روز سوپ رای ز های طلایی


پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش “ورزش سه”، روز نهم بازى‌هاى آسیایى هانگژو هم فرا رسیده و همچنان کاروان ایران در انتظار کسب مدال‌هاى طلاى بیشترى نسبت به روزهاى قبلى است. 

امروز اما جزو روزهاى پرامید ایران محسوب مى‌شود، روزى که احسان حدادى به عنوان پرافتخارترین ورزشکار ایران در تاریخ بازى‌هاى آسیایى با چهار طلا از چهار دوره قبلى در پیست دوومیدانى ورزشگاه المپیک هانگژو به مصاف رقبا می‌رود. 

همچنین رشته‌های پرامید کبدی و واترپلو نیز کار خود را از امروز‌ استارت می‌زنند. 

از سوی‌ دیگر در روز آخر مسابقات کوراش تمام نگاه‌ها خیره به این سالن برای دشت یک مدال خوشرنگ در سنگین وزن خواهد بود.

در ادامه با اخبار لحظه به لحظه از‌ روز نهم بازی‌های آسیایی هانگژو همراه ما باشید:

* شیرجه

۱۴:۴۲: سیدمحمد مقدسی نماینده ایران در شیرجه تخته یک متر کار‌ خود را با حضور ۱۳ شیرجه روی دیگر‌ آغاز کرد.

* وزنه برداری

۱۴:۳۶: شروع رقابت‌های وزنه برداری (برای ایران) با معارفه ریحانه کریمی به عنوان نماینده دسته ۶۴ کیلوگرم.

* شطرنج

۱۳:۱۰: رقابت تنگاتنگ و میلیمتری ملی پوشان شطرنج ایران در مصاف با حریف نامدار و قدرتمند ازبک در بخش تیم به تیم.

۱۳:۱۹: پرهام مقصودلو، بردیا دانشور، سید محمد امین طباطبایی، امیررضا پورآقا بالا و پویا ایدنی ملی پوشان کشورمان هستند که در کورس رقابت تیم به تیم و در دور چهارم با تیم ازبکستان دست و پنجه نرم می‌کنند.

١٤:٥١: در این بازی تیم ایران با ترکیب پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی، پویا ایدنی و بردیا دانشور با سرمربیگری مهرداد اردشی به مصاف ازبکها رفت و در پایان با نتیجه ۲.۵ بر ۱.۵ برابر حریف قدرتمند خود به پیروزی رسید تا شانس بالایی برای کسب مدال داشته باشد.

١٤:٥٣: در این مسابقه مقصودلو، ایدنی و دانشور برابر حریفان خود به تساوی رسیدند و طباطبایی مقابل حریف خود به پیروزی رسید تا ایران در نهایت برنده بازی با ازبکستان شود.

١٤:٥٥: تیم شطرنج ایران در دور پنجم مسابقات به مصاف هند مدعی اصلی قهرمانی خواهد رفت.

*کبدی

۵:۱۱: مراسم وزن کشی بازیکنان و جلسه هماهنگی سرپرستان و مربیان تیم‌های شرکت کننده در مسابقات کبدی نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی در هانگژو چین با حضور عباس اورسجی، رئیس کنفدراسیون کبدی آسیا و بازیکنان و کادر فنی تیم ملی کشورمان برگزار شد. 

۵:۱۳: تیم ملی کبدی مردان کشورمان امروز‌(دوشنبه) در نخستین دیدار خود از ساعت ۹:۳۰ به مصاف پاکستان رفته است.

ادامه مطلب  خلاقیت و جذابیت با طرح‌های ناخن زرد و لیمویی؛ ۳۵ ایده برای دیزاین ناخن‌های شما | عکس

٩:٣٠: آغاز رقابت تیم ملی کبدی مردان ایران و پاکستان در سالن  Xiaoshan Guali Sports Centre

٩:٥٩: پایان نیمه اول دیدار کبدى ایران و پاکستان:

ایران ۲۴ – پاکستان۷

١٠:٢۴: تیم ملی کبدی مردان ایران در نهایت با برتری ۴۳ بر ۱۶ در اولین بازی پاکستان را شکست داد.

١٠:٣٠: تیم ملی کبدی مردان کشورمان فردا (سه‌شنبه)، ۱۱ مهر ماه از ساعت ۹:۳۰ به مصاف مالزی می‌رود و تیم کبدی بانوان نیز از ساعت ۶ صبح در اولین دیدار خود با نپال رو‌به‌رو خواهد شد‌.

* تیروکمان

 ۵:۱۴: مرحله حذفی مسابقات تیراندازی با کمان بازی‌های آسیایی از صبح امروز آغاز شد و کمانداران کشورمان در دو بخش میکس ریکرو و میکس کامپوند به مصاف رقبای خود رفتند.

۵:۱۷: تیم میکس ریکرو با ترکیب مبینا فلاح و رضا شبانی در مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف تیم قزاقستان رفت و با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید و به جمع هشت تیم برتر مسابقات راه پیدا کرد. این برتری با پیروزی در تیر طلایی برای تیم‌های آن به دست آمد.

۵:۲۰: تیم میکس ریکرو روز چهارشنبه در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تیم قدرتمند چین می‌رود.

۵:۲۱: در دیگر مسابقه تیم میکس کامپوند ایران با ترکیب گیسا بایبوردی و محمد صالح پالیزبان در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف تیم تایلند رفت و  با نتیجه ۱۵۴ بر ۱۴۸ شکست خورد و حذف شد.

۶:۲۵: تیم کامپوند مردان ایران در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌ها، کار خود را با پیروزی قاطع مقابل عربستان آغاز کرد و با نتیجه ۲۳۱ بر ۲۲۳ این حریف را از پیش رو برداشت. 

۶:۳۱: تیم کامپوند مردان ایران که با ترکیب محمد صالح پالیزبان، میلاد رشیدی و آرمین پاکزاد در این رقابت‌ها حضور دارد، برای صعود به نیمه نهایی بازی‌های آسیایی روز پنجشنبه به مصاف مالزی می‌رود.

٧:٠٣: در ادامه رقابت‌های تیراندازی با کمان بازی‌های آسیایی هانگژو، تیم‌های ریکرو‌ مردان و زنان ایران رقبای خود را در مرحله یک هشتم نهایی شکست دادند و به جمع ۸ تیم برتر صعود کردند.

٧:٠٨: در بخش ریکرو‌ تیمی مردان تیم ایران با ترکیب رضا شبانی، محمد حسین گلشنی و صادق اشرفی به مصاف ازبکستان رفت و با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد. حریف بعدی تیم ریکرو مردان در مرحله یک چهارم نهایی تیم اندونزی است.

٧:١١: در بخش ریکرو‌ تیمی زنان نیز تیم ایران با ترکیب مبینا فلاح، زهرا نعمتی و یسنا پورماهانی در مصاف با قزاقستان با نتیجه ۵ بر  ۳ پیروز شد. تیم ریکرو‌زنان ایران در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف چین برود.

ادامه مطلب  مشارکت در انتخابات تضمین کننده امنیت کشور و شهروندان است

٩:٤١: آرمین پاکزاد، محمد صالح پالیزبان و گیسا بایبوردی نمایندگان ایران در کامپوند انفرادى بودند که به دلیل قرعه استراحت در مرحله یک سی و دوم، دیدارهای شان را از مرحله یک شانزدهم آغاز کردند.

٩:٤٢: در این مرحله پالیزبان با “ابراهیم محمد الدقمان” از عراق رقابت کرد و ١٤٥ بر ١٤٢ پیروز شد. این در حالی است که آرمین پاکزاد در رقابت با “وان دی نگوین” از ویتنام ١٤٦ به ١٤٥ متحمل شکست شد.

٩:٤٢: همچنین در بخش بانوان گیسا بایبوردی با “له فام” از ویتنام رقابت داشت، او بعد از تساوی ١٣٨ بر ١٣٨ در تیر طلایی به برتری دست یافت.

١٠:١٤: در ادامه رقابت‌های تیر وکمان بازی‌های آسیایی و در بخش انفرادی کامپوند، دیدارهای مرحله یک هشتم برگزار شد. محمد صالح پالیزبان و گیسا بایبوردی نمایندگان ایران در این مرحله بودند که با حریفان خود رقابت کردند.  در این مرحله پالیزبان در مصاف با “او کارابای” از قزاقستان ١٤٨ به ١٤٦ باخت. همچنین بایبوردی در رقابت با “چی هونگ” از چین تایپه ١٤٤ بر ١٤٤ مساوی کرد و در ادامه با تیر طلایی صاحب برتری شد.

١٠:١٨: بدین ترتیب پالیزبان از صعود به مرحله یک چهار بازماند اما گیسا بایبوردی روز سه شنبه در این مرحله رقابت خود را دنبال می کُند.

۱۳:۱۰: در ادامه رقابت های تیر و کمان بازی های آسیایی، نمایندگان ایران در مرحله یک شانزدهم برابر حریفان شان قرار گرفتند. محمد حسین گلشنی اصل، رضا شبانی، یسنا پورماهانی و مبینا فلاح نمایندگان ایران در این مرحله بودند که با حریفانشان رقابت کردند.

۱۳:۱۵: بر این اساس گلشنی اصل به مصاف «محمد حکیم احمد» از بنگلادش رفت و ٦ بر صفر متحمل شکست شد. همچنین رضا شبانی با «ظریف محمد» از مالزی رقابت کرد و با همین نتیجه صاحب برتری شد.

۱۳:۱۸: در بخش بانوان نیز مبینا فلاح با نماینده ژاپن به نام «تومومی سوگی موتو» رقابت کرد و ٧ به یک متحمل شکست شد. «دایاناندا» از هند هم حریف یسنا پورماهانی بود. پورماهانی در رقابت با وی با نتیجه ٦ به ٥ شکست خورد.

۱۳:۲۰: بدین ترتیب رضا شبانی به مرحله یک هشتم صعود کرد و محمد حسین گلشنی اصل و دو بانوی کماندار کشورمان هم حذف شدند.

ادامه مطلب  این دارو ریسک بیماری قلبی را در مردان کاهش می‌دهد

۱۳:۴۴: رضا شبانی در رقابت با نماینده چین متحمل شکست ۶ به ۲ شد و از صعود به مرحله یک چهارم بازماند.

۱۳:۴۶: با حذف شبانی، پرونده تیر و کمان ایران در بخش انفرادی ریکرو بسته شد.

* اسکیت

۵:۲۳: رقابت های اسکیت 3 هزار متر سرعت امدادی در مرکز اسکیت چیان نانگ شهر هانگژو برگزار شد. ‌در بخش مردان این رقابت ها که امیر بهزاد بروجنی،‌‌‌ کیارش شامحمدی، محمد امین حیدری حضور داشتند نمایندگان کشورمان با زمان  4:16:520 دقیقه به مرحله فینال راه یافتند.

۵:۲۶: در بخش بانوان نیز نمایندگان کشورمان با زمان 4:41:543 دقیقه در رده چهارم قرار گرفتند و به کار خود پایان دادند. نهال مقدم، نگین شیخی،‌ ملیکا منوچهری راد در این مسابقه به مصاف حریفان رفتند.

۵:۲۹: تیم ملی اسکیت سرعت امدادی مردان کشورمان که به فینال 3 هزار متر راه یافته بود با زمان 4:16:962 بعد از کشورهای چین تایپه،کره جنوبی و هند در رده چهارم قرار گرفت‌.

* کوراش

۵:۲۷: در حالی که رقابت ملیکا امیدوند ملی‌پوش کوراش زنان ایران با «توکاس» حریف هندی آغاز شده بود، مسابقه به دلیل خرابی ثانیه‌شمار متوقف شد!

۵:۴۷: ملیکا امیدوند نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم کوراش پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌چهارم به مصاف «توکاس» از هند رفت. ملی‌پوش کوراش ایران با برتری در این دیدار، به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت و‌ مدال برنز خود را قطعی کرد.

۵:۵۱: امیدوند در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «چیو لیو» از چین خواهد رفت.

۶:۱۲: زهرا باقری دومین نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم کوراش ایران پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک چهارم به مصاف «سالیوا» از قرقیزستان رفت. او با برتری در این دیدار، موفق شد به مرحله نیمه‌نهایی راه یابد و‌ مدال برنز خود را قطعی کند.

۶:۳۴: صادق آذرنگ، نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم کوراش مردان ایران، حریف هندی را ضربه فنی کرد و راهی نیمه نهایی شد تا مدال برنزش قطعی شود.

١٠:٠٠: ملیکا امیدوند نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم کوراش در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف “یو لیو” از چین رفت و در حالی که نماینده کشور میزبان از حمایت گسترده تماشاگران بهره می‌گرفت، در رقابتی نزدیک بازی را واگذار کرد و صاحب مدال برنز شد.

١٠:٠٨: زهرا باقری نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «وی او» از ویتنام رفت و موفق شد ضمن شکست حریف خود به دیدار نهایی این وزن راه یابد. او در فینال باید به مصاف حریف چینی برود.

ادامه مطلب  رای اولی‌ها در صف اول انتخابات هستند

١٠:١٩: صادق آذرنگ نماینده وزن ۹۰- کیلوگرم در مرحله ماقبل فینال به مصاف “عطایف” از ترکمسنتان رفت و با نمایشی زیبا ضمن ضربه فنی کردن حریف خود به ‌فینال راه یافت. او در فینال تا دقایقی دیگر به مصاف «کیم» نماینده کره جنوبی می‌رود.

١٠:٣٣: زهرا باقری نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم کوراش در دیدار نهایی در حالی به مصاف «یو لیو» از چین رفت که تماشاگران حاضر در سالن به شدت نماینده کشورشان را مورد حمایت و تشویق قرار می‌دادند. در پایان این دیدار نیز  زهرا باقری با قبول شکست مقابل حریف چینی خود به مدال نقره دست یافت.

١٠:٤٢: و بالاخره چهارمین طلا توسط ملى پوش کوراش ایران.

١٠:٤٤:صادق آذرنگ در فینال وزن ۹۰- کیلوگرم به مصاف “کیم” از کره‌جنوبی رفت و ضمن کسب برتری در این دیدار به مدال طلا این دسته وزنی دست یافت.

١٠:٤٧: مناف هاشمى، سرپرست کاروان ایران و سایر مسوولین هم از چهارمین طلا حسابى خوشحال هستند.

١٢:٥٣: این چهارمین طلاى کاروان ایران است که توسط صادق آذرنگ صید شد.

۱۳:۰۱: دو دختر مدال آور کوراش ایران در روز آخر هم مدال‌های خود را دریافت کردند.

* دوومیدانی 

۵:۵۳: در ادامه رقابت های دوومیدانی بازی های آسیایی هانگژو صبح امروز مهدی پیر جهان در ماده ۴۰۰ متر مانع در خط استارت قرار گرفت. پیرجهان در این رقابت رکورد ۵۰.۹۵ ثانیه را ثبت کرد و در رده پنجم دسته خود قرار گرفت و نتوانست به فینال صعود کند.

: احسان حدادى در شرایطى کار خود را در پرتاب دیسک آغاز کرده که در حین گرم کردن با پتو در پیست حاضر بود!

١۵:26: مهدی رسولی دیگر نماینده ایران در این رشته به حساب می‌آید.

16:30:دقایقی قبل پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی در حالی به پایان رسید که حسین رسولی با پرتاب 62.04 متری موفق شد مدال طلا را کسب کند و احسان حدادی با رکورد یک متر کمتر به مدال نقره رسید تا ایران دو مدال خوش رنگ و دور از انتظار کسب کند.

۱۶:۲۵: حدادی بعد از کسب این مدال خداحافظی خود را اعلام کرد.

* قایقرانی

۶:۰۱: مسابقات قایقرانی آب‌های آرام امروز با برگزای فینال رقابت‌های کایاک و کانو ادامه یافت. علی آقامیرزایی در کایاک یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان با حریفانی از کره، سنگاپور، ازبکستان، چین، قزاقستان، قرقزستان، عراق و هنگ‌کنگ به آب زد و با ثبت رکورد 3:53.255 در جایگاه چهارم قرار گرفت. در این ماده چین، ازبکستان و قزاقستان با ایستادن در رتبه های اول تا سوم صاحب مدال طلا، نقره و برنز شدند.

ادامه مطلب  کمک‌رسانی مصر و اردن به سکنه غزه با عملیات هلی‌ برن

۶:۰۵: محمدنبی رضایی ملی‌پوش قایقرانی ایران نیز در کانوی یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان با حریفانی از قزاقستان، ازبکستان، چین، چین تایپه، کره، تاجکستان، هند و اندونزی به رقابت پرداخت. وی با ثبت زمان 4:19.328 در رتبه چهارم ایستاد. در این ماده چین‌تایپه، ازبکستان و قزاقستان صاحب مدال طلا، نقره و برنز شدند.

٦:٤٢: در ادامه مسابقات فینال قایقرانی آب‌های آرام هیوا افضلی و مائده شورگشتی دو ملی‌پوش کانوی دونفره ۵۰۰ متر بانوان به رقابت با حریفانی از ژاپن، هند، ویتنام، چین تایپه، قزاقستان، اندونزی، تایلند و ازبکستان پرداختند و با زمان 2:12.041 دقیقه هفتم شدند.

٦:٥٦: هدیه کاظمی و الناز شفیعیان در کایاک دونفره 500 متر بانوان در رقابت با حریفانی از هند، کره، سنگاپور، چین، قزاقستان، ازبکستان، ویتنام و تایلند با زمان 1:57.882 دقیقه پنجم شدند. در این ماده قایقرانان چین، قزاقستان و ازبکستان مدالیست شدند.

٧:٣٤: پیمان قویدل و سپهرساعتچی در کایاک دونفره ۵۰۰ متر مردان با حریفانی  از تایلند، ازبکستان، قزاقستان، چین، کره، قرقزستان ، سنگاپور و عراق به آب زدند. 

٧:٣٥: ساعتچی و قویدل در این رقابت و با زمان 1:39.291 دقیقه صاحب مدال برنز شدند و نخستین مدال ایران آب‌های آرام ایران در کایاک دونفره مردان را در کارنامه خود ثبت کردند.

٧:٣٨: مجللی و اسکندانی در مصاف با حریفانی از اندونزی، تایلند، ازبکستان، قزاقستان، ژاپن، کره، ویتنام و هند با زمان 1:57.882 دقیقه سوم شدند و مدال برنز رقابت‌ها را به دست آوردند. در این ماده قایقرانان قزاقستان و ژاپن اول و دوم شدند.

*واترپلو

۱۷:۰۳: تیم ملی واترپلو ایران در نخستین دیدارش در بازی‌های آسیایی هانگژو به مصاف کره‌جنوبی رفت که با نتیجه ۱۵ بر ۴ مقابل حریف به برتری رسید.

۱۷:۰۸: تیم ملی کشورمان فردا از ساعت ۱۰:۳۰ در دومین دیدارش به مصاف تایلند خواهد رفت.

۱۷:۰۶: سیدمحمد مقدسی در پایان رقابت شیرجه یک متر‌ در جایگاه یازدهم ایستاد.

 
منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید