Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

سهمیه بندی بنزین این خودروها حذف شد

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

سهمیه بندی بنزین این خودروها حذف شدطبق مصوبه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم، یارانه بنزین به جای پلاک خودرو به کد ملی تمام شهروندان به‌طور یکسان  پرداخت خواهد شد. یارانه بنزین قرار است به حساب هر فرد بر اساس کد ملی واریز شود. سهمیه یارانه بنزین تاکنوا رقمش مشخص نشده است.در تابستان سال جاری هم طرح یارانه بنزین به طور آزمایشی در جزیره کیش اجرا شد.

معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: طبق تصمیم کارگروه مقرر شده است در بخش ناوگان تاکسیرانی صرفاً تاکسی‌های دارای بیمه نامه شخص ثالث، از سهمیه سوخت برخوردار شوند که فرآیندهای مربوط به نحوه اجرای آن درحال برنامه‌ریزی هستیم.

سیدکاظم عزیزی  با اشاره به تاثیر اجرای طرح اجرای عدم تخصیص سهمیه سوخت به خودروهای سنگین بدون بیمه نامه شخص ثالث، اظهار کرد:  اجرای طرح عدم تخصیص سهمیه سوخت به خودروهای سنگین بدون بیمه نامه شخص ثالث، منافع بالایی برای کشور داشته است.

وی افزود: ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث در بخش خودروهای نفت گازسوز با موفقیت اجرا شده که از یک سو تاثیر بسزایی در افزایش مراجعه جهت تمدید بیمه نامه شخص ثالث و از سوی دیگر صرفه جویی قابل توجه در مصرف نفت گاز به دلیل عدم تخصیص سهمیه سوخت به خودروهای بدون بیمه، به همراه داشته است.

معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با بیان اینکه مطابق تکلیف قانونگذار در ماده ۴۸ قانون بیمه اجباری خسارات وارده به شخص ثالث، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مکلف است از صدور هرگونه کارت سوخت و تخصیص سهمیه برای وسایل نقلیه فاقد بیمه نامه جلوگیری به عمل آورد، گفت: در همین راستا، کارگروه راهبری اجرای ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث با محوریت ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و حضور دستگاه‌های ذی ربط ازجمله بیمه مرکزی، صندوق تامین خسارت‌های بدنی، فراجا و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، تشکیل و پس از برگزاری جلسات متعدد، طرح عدم تخصیص سهمیه سوخت به خودروهای نفت گاز سوز در سه گام تعریف و اجرایی شد.

ادامه مطلب  چرا با قلعه‌نویی تیم ملی پیشرفت نمی‌کند؟

عزیزی تصریح کرد: با اجرای این ماده قانونی، بیش از ۵۰ هزار خودرو نفت گازسوز فاقد بیمه شناسایی شد که در پنج ماه گذشته به تدریج طی گام های متوالی وارد لیست هشدار شدند، دارندگان این خودروها ابتدا به مدت یک ماه هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها پیغام هشدار بیمه را دریافت کرده و سپس کارت هوشمند سوخت آنها تا دریافت بیمه نامه جدید، در لیست خاکستری قرار گرفته و موقتاً غیر فعال شد.

وی با بیان اینکه برابر آخرین گزارش استخراج شده، تاکنون نزدیک به ۲۰ هزار خودرو(معادل ۴۰ درصد خودروها)، پس از اعمال قانون، اقدام به اخذ بیمه نامه کردند، گفت: روند مراجعه ناوگان هدف جهت دریافت بیمه نامه همچنان ادامه دارد و به دلیل عدم تخصیص سهمیه سوخت به خودروهای فاقد بیمه نامه، روزانه حدود ۲ میلیون لیتر در مصرف نفت گاز، صرفه جویی حاصل شده است.

به گفته معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور  با اجرای کامل این ماده قانونی در بخش ناوگان سنگین، از این پس طرح با پایش مستمر خودروهای نفت گازسوز از حیث دارا بودن بیمه نامه شخص ثالث تداوم خواهد یافت.

منبع:اقتصادآنلاینمنبع: دیجی سرگرمی

اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید