2 اردیبهشت 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

مجلس ارمنستان اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی را تصویب کرد

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

مجلس ارمنستان اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی را تصویب کرد

مجلس ارمنستان اساسنامه دیوان کیفری بین‌المللی را تصویب کرد


با وجود مخالفت آشکار مسکورئیس مجلس ملی ارمنستان پس از نشست امروز سه‌شنبه گفت که پارلمان این کشور به تصویب اساسنامه دادگاه کیفری بین‌المللی (ICC) رای داده است.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، آلن سیمونیان با ارائه نتایج رای‌گیری گفت: ۶۰ قانونگذار به تصویب اساسنامه رُم دیوان کیفری بین‌المللی و تصویب بیانیه شناسایی صلاحیت دادگاه کیفری بین‌المللی رای دادند و ۲۲ قانونگذار رای مخالف دادند.

به گزارش اسپوتنیک، پس از تصویب، این سند قرار است به امضای رئیس جمهور ارمنستان برسد و ۶۰ روز پس از تکمیل مراحل داخلی کشور، اجرایی شود.

ماه مارس گذشته دیوان کیفری بین‌المللی مستقر در لاهه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به ارتکاب جنایات جنگی ادعایی با فرستادن اجباری صدها کودکان اوکراینی به روسیه متهم کرد؛ ادعایی که کرملین آن را پوچ و در راستای ضدیت با روسیه دانسته و شدیدا محکوم کرد.

دیوان کیفری بین‌المللی متعاقب این ادعا با صدور حکمی، ۱۲۳ کشور عضو این دیوان را ملزم به بازداشت رئیس جمهور روسیه و استرداد او کرد؛ در صورتی که وارد خاک آنها شود.

ادامه مطلب
اشتباه مهلکی که می تواند ثمره حمله به اسرائیل را بر باد دهد/ تاثیر منفی احیاء گشت ارشاد بر نفوذ منطقه ای ایران

روابط دوجانبه روسیه و ارمنستان در ماه‌های اخیر از بابت آنچه که ایروان شکست مسکو در رعایت کامل توافق آتش بس حاصل شده با میانجی‌گری روسیه در سال ۲۰۲۰ با جمهوری آذربایجان خوانده، تیره شده است.

ارمنستان پیش از این اعلام کرده برنامه‌اش برای تبدیل شدن به یکی از طرفهای امضا کننده اساسنامه تشکیل دهنده دیوان کیفری بین‌المللی مشهور به اساسنامه رُم که بر طبق آن تبدیل به حوزه قضایی این دادگاه می‌شود، «اقدامی علیه فدراسیون روسیه نیست بلکه دلیلش جنایات جنگی ارتکابی توسط جمهوری آذربایجان در خاک جمهوری ارمنستان است.»

با این حال دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت، مسکو درباره تمایل ایروان برای امضای «اساسنامه رم» ناراضی است و از آن حمایت نمی‌کند.

سخنگوی کرملین با اشاره به اقدامات ارمنستان درباره امضای اساسنامه رم گفت: ایروان به خوبی می‌داند که ما طرف اساسنامه رم نیستیم و از تصمیم دیوان بین‌المللی کیفری برای صدور حکم بازداشت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه که بر اساس این اساسنامه گرفته شده، کاملا آگاه است. می‌دانیم که ایروان به خوبی از این موضوع آگاه است. این چیزی نیست که ما آن را تایید کنیم.

ادامه مطلب
ارزیابی آمادگی دستگاه‌های اجرایی در برابر تهدیدات و مخاطرات حوزه پدافند غیرعامل

به گفته پسکوف، این تصمیم از سوی مقام‌های ایروان با توجه به رویکرد این اساسنامه در قبال روسیه، «کاملا خصمانه» است.منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت