Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

چرا طالبان برای حضور در نشست دوحه تردید دارد؟

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

چرا طالبان برای حضور در نشست دوحه تردید دارد؟

درحالی‌که مقامات ارشد سازمان ملل در دیدارهای متعدد با وزیر خارجه حکومت طالبان خواستار حضور هیئت بلندپایه از کابل در نشست دوحه شده است، اما طالبان درباره شرکت در این نشست تردید دارد.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، همزمان با نزدیک شدن نشست دوحه برای افغانستان، دیدارهای مقامات ارشد سازمان ملل برای ترغیب طالبان جهت حضور در این نشست افزایش یافته است.

این نشست قرار است دو هفته دیگر در 29 و 30 بهمن با حضور نمایندگان کشورها و سازمان‌های بین‌المللی برگزار شود، اما هنوز فهرست شرکت‌کنندگان و دستورکار آن نهایی نشده است.

سازمان ملل اعلام کرده است این نشست به‌منظور بحث درباره چگونگی افزایش مشارکت بین‌المللی به شیوه‌ای منسجم‌تر، هماهنگ‌تر و سازنده‌تر با افغانستان و همچنین پرداختن به ارزیابی‌های مستقل سازمان ملل برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید

جزئیات تازه از نشست دوحه برای افغانستان

«گریم اسمیت»: نشست دوحه امیدواری برای آغاز یک روند سیاسی در افغانستان ایجاد می‌کند

طالبان: پس از روشن شدن ترکیب و دستورکار برای حضور در نشست دوحه تصمیم می‌گیریم

پیش‌تر نیز مسئولان سازمان ملل در افغانستان گفته بودند یکی از موضوعات این نشست بررسی مسئله به‌رسمیت شناخته شدن حکومت طالبان است.

ادامه مطلب  ایجاد انحصار در بازار تایر/ لاستیک چند نرخی شده است

درحالی‌که رسمیت یافتن همواره اصلی‌ترین خواسته طالبان در نشست‌های بین‌المللی بوده است، «امیرخان متقی» وزیر خارجه طالبان در دیدار روز گذشته خود با «فریدون سینیرلی اوغلو» هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل، مشارکت در این نشست را به دریافت اطلاعات دقیق در مورد ساختار، دستورکار و ترکیب نشست مشروط کرد.

به‌‎نظر می‌رسد تأکید طالبان بر دریافت اطلاعات دقیق در مورد ساختار، دستورکار و ترکیب نشست این است که هیئت حاکمه افغانستان نمی‌خواهد در شرایطی قرار بگیرد که همه چیز از پیش تعیین شده باشد و تصمیمات از پیش اتخاذ شده باشد و در نهایت در یک عمل انجام شده قرار بگیرد.

طالبان در دیدارهای متعدد نیز همواره با تعیین نماینده ویژه جدید که در قطعنامه اخیر شورای امنیت تصویب شده بود، مخالفت کرده و تلاش کرده‌اند تا مانع عملی شدن این تصمیم شوند.

 

  • رئیسی خیال یارانه بگیران متقاضی وام را راحت کرد | از خانه 70 تا 200 میلیون تومان وام با کارت یارانه بدون ضامن با اقساط ۴۸ ماهه بگیرمنبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید