Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

این ویتامین موجب تقویت ریه ها میشود

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

این ویتامین موجب تقویت ریه ها میشودویتامینی که موجب تقویت ریه ها میشود، طبق یافته‌های یک تحقیق جدید، مصرف ماهی یا مکمل‌های حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ به حفظ سلامت ریه‌ها کمک می‌کند. پاتریشیا کاسانو، مدیر گروه علوم تغذیه در دانشگاه کرنل و یکی از نویسندگان این مطالعه، اظهار داشت: «در حالی که ما اطلاعات زیادی درباره تأثیر رژیم غذایی بر سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی داریم، بررسی‌ها در مورد اثرات رژیم غذایی بر بیماری‌های مزمن ریوی به ندرت صورت گرفته است.

افزایش سلامت ریه‌ها با ویتامینی شگفت‌انگیز

پاتریشیا کاسانو، یکی از اعضای دانشگاه کرنل و محقق در این زمینه، اخیراً نتایج یک تحقیق جدید را ارائه کرده است که نشان می‌دهد اسیدهای چرب امگا ۳، موجود در ماهی و برخی مکمل‌ها و ویتامین ها، می‌توانند نقش مهمی در حفاظت از سلامت ریه‌ها ایفا کنند.

این مطالعه که بر روی بیش از 15000 آمریکایی از مطالعه انستیتوی ملی قلب، ریه و خون انجام گرفته، به بررسی عوامل خطر بیماری‌های مزمن ریوی پرداخته است. شرکت‌کنندگان در ابتدای مطالعه عموماً سالم بودند و طی هفت سال پیگیری شدند.

نتایج این مطالعه بیانگر این است که سطوح بالای اسیدهای چرب امگا ۳ در خون، به ویژه DHA، با کاهش سرعت افت عملکرد ریه مرتبط است.

بخش دوم این تحقیق شامل تجزیه و تحلیل داده‌های ژنتیکی بیش از 500000 بیمار اروپایی بود، که نشان داد سطوح بالاتر امگا ۳ با عملکرد بهتر ریه مرتبط است.

ادامه مطلب  کاندیدای حزب ندای ایرانیان در سراسر کشور اعلام شدند /انتشار لیست جدید اصولگرایان با سرلیستی یک زن

مطالعه تأکید می‌کند که رعایت دستورالعمل‌های غذایی وزارت کشاورزی آمریکا، که توصیه به مصرف حداقل دو وعده ماهی در هفته می‌کند، می‌تواند به بهبود سلامت ریه کمک کند. امگا ۳ همچنین در آجیل و دانه‌ها، روغن‌های گیاهی، غذا‌های غنی شده و مکمل‌های غذایی نیز یافت می‌شود.منبع: خبر فوری

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید