[ad_1]

مرعشی:دبیرکل حزب کارگزاران گفت: عرض کردم خدمت مقام معظم رهبری که ما (یعنی همه نیروهای میانه‌رو و اصلاح‌طلب) بیشتر از آقای رییسی و قالیباف و جلیلی و… به نظام و شما و کشور علاقه‌مندیم.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی درباره پنجمین کنگره حزب کارگزاران سازندگی و چشم‌انداز سیاسی آینده با روزنامه اعتماد گفت‌وگو کرد.

بخش‌های مهم این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید: 

* آمریکایی‌ها به دلیل مشارکت 73درصدی مردم در دوران اصلاحات طرح حمله به ایران را کنار گذاشتند. امروز هم باید از ظرفیت‌های عمومی مردم استفاده شود تا بتوان در برابر فشارهای دشمنان کشور ایستادگی کرد.

* مردم و کشور ایران امروز بین دو سنگ آسیاب قرار گرفته است. یکی از سمت حاکمیت به چرخش درمی‌آید که معتقد است تنها نیروهای انقلابی باید در نهادهای مدیریتی و تصمیم‌ساز کشور حضور داشته باشند.

3 ماه اینترنت با 80 گیگ ترافیک بین‌الملل، فقط 40 هزار تومان!

* اما مشخص نیست که نیروهای انقلابی مربوط به کدام انقلاب هستند؟ اگر نیروهای انقلابی را خلاصه کنیم در افرادی که تفکر خاصی دارند و ازسوی 20درصد مردم ایران هم پشتیبابی نمی‌شود، فشاری است که توجه جامعه می‌شود، این حاکمیت اقلیت است نه اکثریت.

* اما سنگ دیگر این آسیاب که مردم را گرفتار ساخته، مصلحانی به حرکت درمی‌آورند که علی‌رغم اینکه در ظاهر مصلح و اصلاح‌طلب هستند، اما در عمل انقلابی و صفر یا صدی هستند. این شرایط، کارها را بسیار دشوار می‌سازند.

* عرض کردم خدمت مقام معظم رهبری که ما (یعنی همه نیروهای میانه‌رو و اصلاح‌طلب) بیشتر از آقای رییسی و قالیباف و جلیلی و… به نظام و شما و کشور علاقه‌مندیم. انتقاد دیگر ما این است که چرا جمهوری اسلامی به همان اندازه که به موضوعات امنیتی و دفاعی و مسائل حوزه مقاومت در خاورمیانه اهمیت می‌دهد به توسعه ایران اهمیت نمی‌دهد. با عقب افتادن توسعه ایران شکاف بین ما و همسایگان‌مان تشدید می‌شود. این حق مردم ایران نیست. 

* غلامحسین کرباسچی دعوت حزب را برای حضور در کنگره نپذیرفت.

منبع: اعتماد

[ad_2]

منبع: نامه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید