Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

بیا تا بهت بگم برنج رو چطوری متفاوت‌تر از همیشه درست کنی!

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

بیا تا بهت بگم برنج رو چطوری متفاوت‌تر از همیشه درست کنی!

بیا تا بهت بگم برنج رو چطوری متفاوت‌تر از همیشه درست کنی!


به گزارش فرتاک نیوز،

برنج باسماتی اغلب در غذاهای هندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع برنج معطر و دانه‌بلند است و در کنار غذاهای هندی طعمی عالی دارد. در اینجا به چند نکته درباره پخت این برنج می‌پردازیم.

1-از نسبت مناسب استفاده کنید: نسبت درست برنج به آب برای برنج باسماتی یک به یک و نیم است. پس اگر برای 2 نفر غذا می‌پزید از یک فنجان (200 گرم) برنج و یک و نیم فنجان (375 میلی‌لیتر) آب استفاده کنید. 

2- از روش کته استفاده کنید: وقتی آب و برنج را در قابلمه می‌ریزید، آن‌ها را روی شعله کم بگذارید تا مایع جذب شود.

3- در قابلمه را بگذارید: در باعث می‌شود درون قابلمه بخار کند و دانه‌ها به صورت یکنواخت پخته ‌شوند.

4- برنج را به مدت 12 تا 15 دقیقه بجوشانید: اگر برنج کم باشد 12 دقیقه‌ای پخته می‌شود، اما اگر مهمان دارید ممکن است 15 دقیقه طول بکشد تا برنج خام نماند.

5- در قابلمه را برندارید: وسوسه نشوید و مدام در قابلمه را برندارید که ببینید برنج پخته یا خیر. بخار باید درون قابلمه محبوس شود تا برنج بپزد.

6- اجازه دهید برنج 10 دقیقه بماند: قابلمه را از روی حرارت بردارید و همان طور که در قابلمه رویش است بگذارید 10 دقیقه بماند.

ادامه مطلب  غافلگیری دارندگان سهام عدالت با واریز سود 2/208/000 تومانی بحسابها

طرز پخت برنج قهوه‌ای

برنج قهوه‌ای معمولاً سفت‌تر از برنج سفید است. این نوع برنج جزو غلات کامل است چون حاوی سبوس و جوانه غلات است و همین باعث می‌شود که دانه‌های آن سفت‌تر باشد و باید بیشتر آن‌ها را جوید. برای پختن برنج قهوه‌ای به نکات زیر توجه کنید:

از نسبت مناسب استفاده کنید: برای هر یک فنجان (200 گرم) برنج قهوه‌ای از 8 فنجان (2 لیتر) آب استفاده کنید. برنج قهوه‌ای نسبت به سایر برنج‌ها به آب بیشتری نیاز دارد تا نرم شود.

برنج را آبکش کنید: می‌تواند برنج را کته کنید اما بهتر است آن را بجوشانید و بعد آبکش کنید. به این صورت برنج بهتری خواهید داشت.

در قابلمه را بگذارید: دمای قابلمه را ثابت نگه دارید و در آن را برندارید.

برنج قهوه‌ای را به مدت 30 دقیقه بجوشانید: در طول جوشیدن برنج را نگاه کنید. اگر نپخته بود و به آب بیشتری نیاز داشت دوباره آب اضافه کنید تا خوب بپزد.

به روشی جالب و متفاوت تر از بقیه برنج را بپزید

مواد لازم 

100 گرم کره

برنج 500 گرم

1 قاشق چایخوری نمک

750 گرم آب گرم

کره را در یک ظرف ذوب کنید. برنج رو از قبل شستم و کاملا خشک کردم.

برنج را ۲ تا ۴ دقیقه تفت دهید تا گرم شود و کاملا با روغن مخلوط شود.

ادامه مطلب  شورای نگهبان گاهی در ایفای هر سه وظیفه تفسیری ،ممیزی و نظارتی، روح کلی قاعده منع تعارض منافع را نقض کرده است

نمک را اضافه کنید، مخلوط کنید و آب جوش را بریزید. حرارت را به حداقل برسانید و برنج را با درب بسته به مدت 30-35 دقیقه بپزید. درپوش را بلند نکنید! پس از گذشت حدوداً این مدت، آماده بودن برنج را بررسی کرده و هم بزنید. نوش جان

امیدوارم درست کنید و لذت ببریدمنبع: فرتاک نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید