جدیدترین اخبار

حملات پهپادی ترکیه به هم‌پیمانان آمریکا در سوریه

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع محلی در حومه شهر حسکه سوریه در این باره اعلام کرد که پهپادهای ترکیه طی چند مرحله مواضع نظامی شبه نظامیان قسد، وابسته به آمریکا را در منطقه‌ها «الحمه» و «الحمه المشیرفه» را هدف قرار دادند.

طبق این گزارش، منابع مطلع از کشته و مجروح شدن شماری از عناصر قسد در حملات مذکور خبر داده‌ و اعلام کرده‌اند که مواضع هدف قرار گرفته در نزدیکی پایگاه اشغالگران آمریکایی قرار داشته‌اند.

در همین حال، شبکه المیادین نیز اعلام کرد که یک پهپاد ترکیه مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه را در منطقه «تل حبش» در حسکه هدف قرار داد.

منابع المیادین همچنین گزارش دادند: پهپاد دیگری مواضع قسد را در نزدیکی سد «الجوادیه» در حومه شمالی حسکه هدف قرار داد.

طبق این گزارش، درپی این حملات ترکیه نیروهای دموکراتیک سوریه سایت‌ها و مقرهای خود را در میدان نفتی العمر در حومه دیرالزور در شرق سوریه تخلیه کردند.

از روز یکشنبه که حزب کارگران کردستان «پ ک ک» مسئولیت حمله انتحاری به ساختمان وزارت کشور ترکیه در آنکارا را بر عهده گرفت، ارتش این کشور حملات خود علیه «پ ک ک» و دیگر گروه‌های وابسته به آن در خاک سوریه و عراق را متوقف نکرده است.

روز یکشنبه رسانه‌ها از وقوع انفجاری در نزدیکی وزارت کشور ترکیه در آنکارا خبر دادند. وزیر کشور ترکیه در پی این حمله گفت که یک حمله «تروریستی» در نزدیکی ساختمان این وزارتخانه در مرکز آنکارا رخ داده و دو مهاجم قصد داشتند مجاور مقر پلیس و در نزدیکی پارلمان آنکارا، بمب‌گذاری کنند.

ادامه مطلب  قطار‌ها همچنان بیمه شخص ثالث ندارند!

به گفته وزیر کشور ترکیه، این دو تروریست سوار بر خودرو مقابل اداره کل امنیت وزارت کشور ترکیه انفجاری را انجام دادند و یکی از تروریست‌ها خود را منفجر کرد؛ اما دومی خنثی شد. در جریان این انفجار و درگیری با تروریست‌ها، دو مامور پلیس ترکیه جراحت سطحی برداشتند.

در پی این حمله یک منبع در دولت ترکیه از احتمال تشدید عملیات‌ آنکارا در خاک سوریه و عراق درپی انفجار تروریستی یکشنبه خبر داد.

۳۱۰۳۱۰منبع: خبرآنلاین

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

دیدگاهتان را بنویسید