31 تیر 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

فساد ۱۳۳ میلیون دلاری در صندوق بازنشستگی صهیونیست‌ها

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

فساد ۱۳۳ میلیون دلاری در صندوق بازنشستگی صهیونیست‌ها

فساد ۱۳۳ میلیون دلاری در صندوق بازنشستگی صهیونیست‌هابه گزارش خبرگزاری برنا، رسانه عبری گزارش داد در حالی که ساکنان رژیم صهیونیستی اوضاع مالی سختی را در شرایط جنگ سپری می‌کنند، گم شدن ۱۳۳ میلیون دلار از سپرده بازنشستگان ضربه مضاعفی به معیشت آن‌ها و اقتصاد رژیم صهیونیستی زده است.

«اقتصاد رژیم صهیونیستی ضربه جدیدی را از پرونده موسوم به «اسلایس» دریافت کرده است، پرونده‌ای که اکنون به عنوان بزرگترین مشکل حقوق بازنشستگی در تاریخ اسرائیل ظاهر شده است، زیرا مربوط به بیش از ۸۰۰ میلیون شکل (۲۱۳.۲ میلیون دلار) است که محل اختفای آن حداقل ۵۰۰ میلیون شکل آن ناشناخته است» این را روزنامه اقتصادی گلوبز رژیم صهیونیستی گزارش داده است.

این روزنامه با افرادی که قربانی اسلایس شدند و سپرده‌های مالی خود را یک شبه از دست دادند، صحبت کرده و از اقدامات انجام شده در خصوص این پرونده کسب اطلاع کرد.

به نوشته گلوبز، بازنشستگانی که پول‌هایشان در صندوق بازنشستگی گم شده از نظر مالی و روانی رنج می‌برند در حالی که توجه چندانی از سوی سیاستمدارانی که در نتیجه جنگ غزه با یکدیگر درگیر جنگ هستند، دریافت نمی‌کنند.

تلنگری برای رانندگان با رویکرد طنز در «سفر بخیر»

در این گزارش آمده است در حالی که اقتصاد رژیم صهیونیستی بهای سنگینی را برای جنگ ۹ ماهه در نوار غزه پرداخت کرده، پرونده اسلایس جرقه بحران گسترد‌ه‌تری را در اقتصاد متزلزل ایجاد کرده که به ۴.۳ میلیارد شکل (۱.۱۴۶ میلیارد دلار) مستمری بازنشستگی و پس انداز متعلق به ۱۰۵ هزار نفر که طی سالیان متمادی انباشته کرده بودند آسیب زده و اکنون دسترسی آن‌ها به منابع مالیشان در این صندوق کاملاً مسدود شده و برای هزاران نفر از آن‌ها اصلاً مشخص نیست که آیا هرگز پول خود را پس خواهند گرفت یا خیر.

گلوبز آورده داستان از آنجا آغاز شد که در فوریه ۲۰۲۲، سازمان بازار سرمایه، بیمه و پس‌انداز رژیم صهیونیستی شروع به دریافت شکایت‌هایی درباره شرکت اسلایس شرکت متخصص در مدیریت صندوق‌های پس‌انداز کرد، زیرا پس‌اندازکنندگان گفتند که نمایندگان بیمه در ازای انتقال پول آن‌ها به این شرکت به آن‌ها وام می‌فروختند. شش ماه بعد، درخواستی برای طرح دعوای دسته جمعی مطرح شد و دو ماه بعد، گلوبز گزارش داد که سازمان بازار سرمایه، بیمه و پس انداز رژیم صهیونیستی به دفاتر این شرکت هجوم برده و تحقیقاتی را درباره این شکایات آغاز کرده است.

کردستان در جایگاه اول مشارکت‌های مردمی

با این حال، با وجود این شکایات، سازمان بازار سرمایه، بیمه و پس انداز رژیم صهیونیستی مجوز شرکت اسلایس برای فروش محصولات پس‌انداز و سرمایه‌گذاری در نوامبر ۲۰۲۳ تمدید کرد و در بحثی که در کنست شده بود نمایندگان اسلایس ادعا کردند که این تمدید فنی است، اما حدود یک ماه بعد این پوشش از روی شرکت برداشته شد و نهاد نظارتی تصمیم به عزل مدیران ارشد شرکت و واگذاری مدیریت آن به CPA Efi Sandrov و توقف کلیه فعالیت‌های آن گرفت.

از آن زمان، ابعاد کامل پرونده مشخص شد، زیرا اسلایس، یک شرکت مدیریت صندوق پس‌انداز دیجیتال متعلق به خانواده‌های گلدبرگ و توکاتلی است که خود را به عنوان یک شرکت متخصص در صندوق‌های پس‌انداز مدیریت شده شخصی (IRA) معرفی کردند.

این نوع صندوق یک موسسه پس انداز است که به پس انداز کنندگان کنترل کامل بر مدیریت سرمایه گذاری‌هایشان می‌دهد، برخلاف سایر مؤسسات مالی که مسیر‌های سرمایه گذاری استاندارد و یکپارچه‌ای را برای همه مشتریان ارائه می‌دهند و بالاخره از ۴.۳ میلیارد شکل مدیریت شده توسط شرکت مذکور، ۳ میلیارد آن در این صندوق‌ها است.

«علیرضا محجوب» از سوی جامعه کارگری بهترین گزینه برای وزارت کار است 

وجوه موجود در اسلایس به سه سطح ریسک تقسیم می‌شوند. اولین مورد، صندوق‌های بازنشستگی سنتی به ارزش ۱.۲ میلیارد شکل است که به نظر می‌رسد خسارتی به آن‌ها وارد نشده است. دومی به اصطلاح صندوق سفید با ارزش ۲.۲ میلیارد شکل در صندوق‌های تحت مدیریت شخص است و CPA Evi Sandroff معتقد است که این بخش به درستی مدیریت شده است.

مبلغ باقیمانده، ۸۹۰ میلیون شکل دارای بالاترین سطح ریسک است و در به اصطلاح «صندوق‌های قرمز» قرار دارد و بیم آن می‌رود به درستی مدیریت نشده باشند.

در حال حاضر مشخص نیست چه بلایی بر سر این پول‌ها آمده است چرا که تاکنون تنها ۶۰ میلیون شکل آن کشف شده است. با این حال، تصمیم هیات نظارتی بر مسدود کردن تمام وجوه اسلایس در تمام مسیر‌های سرمایه گذاری و در تمام سطوح ریسک بوده از همین رو پس انداز کنندگان از شش ماه پیش قادر به دسترسی به آن‌ها نبودند.

به گزارش گلوبز بسیاری از افراد مال باخته‌ای که گلوبز با آن‌ها صحبت شده است، از آسیب‌های مالی، روانی و سلامتی شدید خود می‌گویند و اینکه به بی خوابی، احساس عدم ارتباط با پیرامون خود دچار شدند و مجبور به مصرف قرص‌های آرام‌بخش هستند. آن‌ها می‌گویند در شرایط مالی سختی که ساکنان رژیم صهیونیستی در شرایط جنگ به سر می‌برند بی خبری از سپرده‌ها و عدم امکان دسترسی به آن ضربه مضاعفی به معیشت آن‌ها زده است.

حل بسیاری از مشکلات تولیدی کشور به کمک تحقق اجرای الگوی جدید اعتبارسنجی نظام بانکی

انتهای پیام/منبع: نامه نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
اشتراک سه ماهه نماوا
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
اشتراک سه ماهه فیلیمو
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
ساعت هوشمند مدل K59 – Pro (ویدئو معرفی)
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,690,000تومان است.
شامپو نانو بدنه خودرو براق کننده و تمیز کننده تکرو 1.5 لیتر
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
مایع تمیز کننده شیشه خودرو تیزرو صنعت 4 لیتر
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
کیسه فریزر پلانگتون بسته 1000 عددی
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
تونر لافارر مدل مولتی اکتیو مناسب پوست های خشک و حساس حجم 170 میلی لیتر
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قرص جوشان ویتامین ث 1000 میلی گرمی یوروویتال بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قرص جوشان ویتامین C 1000 میلی گرم‌ های هلث بسته 20 عددی
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت