Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

لجبازی طالبان با ایران بر سر هیرمند /عده ای در کشور ملاحظاتی درباره طالبان دارند که به ضرر مردم است

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

لجبازی طالبان با ایران بر سر هیرمند /عده ای در کشور ملاحظاتی درباره طالبان دارند که به ضرر مردم است

فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موضوع حقابه کماکان در دستور کار است و حتی در شورای عالی امنیت ملی کمیته ای تشکیل شده است که بروی این مسئله کار می کند. از آن طرف هم لج و لجبازی های طالبان کماکان ادامه دارد. آخرین بررسی ها از رایزنی ها بین دستگاه دیپلماسی با طالبان است. طالبان اعتقاد دارند که سد کجکی آب ندارد ولی ما این حرف را تا زمانی که نیروهای متخصص مان از این سد بازدیدی داشته باشند قبول نمی کنیم. البته خبرهای داریم که اینها سعی می کنند با استفاده از نهرهای که اطراف سد است آب جاری شود که احساس شود آب این سد کم است که باید صحت و سقم این خبر تایید شود.

وی افزود: فشارها از طرف ایران بروی طالبان برای پرداخت حقابه هیرمند زیاد است حتی در سفری که به پاکستان داشتیم و جلسه ای که با مقامات این کشور داشتیم وزیر خارجه پاکستان تاکید کرد که قضیه حقابه ایران را رصد می کنم. تا این حد موضوع مهم است که آنها نیز نگران بودند وحتی گفتند که حاکمان فعلی افغانستان هم برای شما مشکلی ایجاد کرده اند و هم برای خود ما ممکن است مشکل ایجاد کنند و پیشنهاد دادند که با طالبان صحبت شود که به قواعد بین المللی تن بدهند تا مشکلی ایجاد نشود.

ادامه مطلب  لبخند دوشن ؛ از الگویی برای لبخند واقعی تا تحقیقاتی که روی سرهای بریده انجام می شد!

طالبان می‌گوید دو روزه اصفهان را فتح می‌کنیم / علی‌رغم امتیازات بیجایی که از ما گرفته اند، طلبکار هستند!

هشدار جدی درباره خطر طالبان در مرزهای ایران/ به آنها اجازه گردن کشی ندهید/ مردم شرق کشور دیگر نمی‌توانند بی‌آبی را تحمل کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طالبان اگر بخواهند در حکومت داری موفق باشند باید به قانون احترام بگذارند و معیارهای بین المللی را رعایت کنند که گویا این اراده در آنها وجود ندارد. معاهده حقابه هیرمند موضوع انکارناپذیری است اینکه بگویند آب نیست برای ما قابل قبول نیست آنها باید طبق قانون مقدار آب مشخص شده در این معاهده را به ما بدهند.

وی افزود: در دولت آقای کرزی شخص رئیس جمهور در جمع فرماندهان آمریکایی اعلام می کرد که اگر ما یک قطره آب داشته باشیم نصف آن برای برادران ایرانی است الان چه اتفاقی افتاده است که اینها اینگونه رفتار می کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر کارهایی نظیر انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان انجام می شود ولی هیچ موقع جایگزین آب هیرمند نمی شود چون آب هیرمند به زندگی مردم گره خورده است و علاوه بر هیرمند ما تالاب هامون را نیز داریم تالاب هامون مشترک دو کشور است یعنی افغانستان باید از سهمیه آب خودش در تالاب ها جاری کند که بتوانند اشتغال زایی کند که پیش بینی اشتغال تا ۱۰۰هزار نفر است.

ادامه مطلب  امشب؛ واریز وام بلاعوض 1 میلیون تومانی ویژه نیمه شعبان ؟

نماینده مردم زاهدان در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی این مماشات با طالبان ادامه دارد گفت: عده ای در کشور ملاحظه می کنند ‌ولی واقعیت این است که مردم مشکلات جدی دارند و این ملاحظه به ضرر مردم است.

۲۷۲۲۰منبع: خبرآنلاین

آیا این مطلب مفید بود؟

بله
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب

دیدگاهتان را بنویسید