2 اردیبهشت 1403
Search
Close this search box.
جدیدترین اخبار

هفت راز طلایی برای خوش اندام شدن

بعد از شرکت در نظرسنجی نتیجه نمایش داده خواهد شد.

مالک هستید یا مستاجر؟

هفت راز طلایی برای خوش اندام شدن

لاغری و تناسب اندام در دنیای امروز، گسترش زندگی ماشینی و کاهش تحرک فیزیکی افراد، باعث شده تا اضافه وزن به یکی از مشکلات رایج تبدیل شود. از این رو، افراد عمدتا به دنبال روش‌های لاغری و تناسب اندام هستند تا بتوانند لباس‌های دلخواه خود را بپوشند، اندامی زیباتر داشته باشند و سطح سلامت خود را بالا ببرند.

۱- قبل از سیری کامل دست از خوردن بکشید

اهالی اوکیناوای ژاپن یک ضرب المثل معروف دارند. به اندازه ۸۰ درصد ظرفیتتان بخورید. دکتر برادلی ولکاکس مولف کتاب برنامه غذایی اوکیناوا در مورد این ضرب المثل می‌گوید، این جمله به معنی این نیست که گرسنه از سر میز بلند شوید؛ اما انقدر هم نخورید که دکمه‌های پیراهنتان ازشدت ورم شکم کنده شوند. خوردن تا آخرین حد ظرفیت باعث می‌شود که ذهنتان برای احساس سیری به غذای بیشتری نیاز داشته باشد. پس قاشق و چنگال را با احساس اولین نشانه هاس سیری زمین بگذارید. این کار شاید در چند بار اول سخت به نظر برسد، اما به زودی ذهنتان یاد می‌گیرد که با مقدار غذای کمتری احساس سیری کند.

ادامه مطلب
شگفتانه دولت برای زنان خانه‌دار با وام قرض الحسنه ۱۰۰ میلیونی

۲- روغن‌های گیاهی سالم را جدی بگیرید

استفاده از روغن‌های گیاهی سالم مثل روغن زیتون (در رژیم مدیترانه) یا روغن کانولا در رژیم اوکیناوا یکی از فراز‌های تغذیه سالم است. اضافه کردن این روغن‌ها به سالاد سبزیجات یه دلیل طعم خوشایندی که دارند رغبت شما را به خوردن غذا‌های گیاهی افزایش می‌دهند. طبیعتا جایگزینی یک وعده غذایی سالم به جای مواد غذایی چربی ساز راهکار موثری برایرسیدن به وزن ایده آل خواهد بود.

۳- هنگام خوردن، کار ممنوع

انجام کار‌ها همزمان با خوردن غذا یکی از عادات بدی است که در برخی فرهنگ هارایج است. مثل تماشای تلوزیون همزمان با صرف شام یا صرف غذا هنگام کار در دفتر و یا حتی رانندگی که در آمریکا رواج دارد.

ازنظرمردم ژاپن خوردن هنگام راه رفتن، امری بی ادبانه به حساب می‌آورند. دکتر ویل کلاور در کتاب راز‌های خوردن فرانسوی برای کاهش وزن مداوم می‌نویسد، در فرانسه رستورانی که غذا‌های مخصوص خوردن هنگام رانندگی ارائه شود، وجود ندارد؛ زیرا قرار نیست کسی هنگام رانندگی چیزی بخورد.

خوردن یا نوشیدن کاری نیست که شما بتوانید در راه یا هنگام کار یا تماشای تلوزیون به آن مشغول شوید. وقتی ذهن شما درگیر کار، ترافیک یا یک سریال تلوزیونی است متوجه مقدار غذایی که می‌خورید نخواهید شد. ضمن اینکه این امر موجب تحریک اشتهای شما نیز خواهد شد.

ادامه مطلب
برگزیدگان مسابقه عکاسی «کودکان شجاع مقاومت» معرفی‌شدند

تمرکز بر خوردن موجب می‌شود که از چیزی که می‌خورید لذت ببرید. به علاوه حواستان هست که از پرخوری بپرهیزید.

۴- حرکت کنید (تکان بخورید)

مردم ژاپن، مدیترانه و حتی فرانسه دارای اندام متناسب هستند؛ زیرا عادت به تحرک دارند. وقتی روز‌ها را پشت میزکار و شب‌ها را روی مبل جلوی تلویزیون و فاصله بین این دو را روی صندلی اتومبیلتان سپری می‌کنید، چه انتظار دیگری دارید. آن دسته از دوستانی که فکر می‌کنند، روزی نیم تا یک ساعت ورزش در باشگاه، این همه کالری اضافی را جبران خواهد کرد سخت در اشتباهند. ماشین، تلویزیون و کامپیوتر بلای جان شماست. پیاده روی، ورزش منظم و تفریحاتی که جنب و جوش بیشتری دارند را جایگزین کنید و نتیجه را ببینید.

۵- برای خوردن برنامه داشته باشید

یکی از دلایل خوش هیکل بودن خانم‌های فرانسوی داشتن سه وعده کامل غذایی است. این فکر که حذف یک وعده غذایی موجب کاهش کالری‌های دریافتی روزانه خواهد شد اشتباه است. از نظر دکتر دیوید کاتز مولف کتاب شیوه‌های خوردن، این امرتن‌ها باعث تحریک واکنش جبران گرسنگی درشما می‌شود. در این واکنش، بدن شما شروع به ذخیره منابع انرژی به صورت چربی خواهد کرد؛ یعنی در واقع شما با این کار مکانیسم چربی سازی را در بدن خود فعال خواهید نمود. نکته دیگر این است که گرسنگی کشیدن شما را برای خوردن حریص‌تر خواهد کرد.

ادامه مطلب
جهش خیره کننده زیرساخت‌های بهداشتی ودرمانی لرستان در دولت سیزدهم قابل مقایسه با قبل نیست

روز خود را با صبحانه آغاز کنید و ناهار و شام را طبق یک برنامه منظم میل نمایید. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که صبحانه‌خور‌ها خوش‌اندام‌ترند.

۶- تنهاخوری ممنوع

صرف غذا با دوستان یا همکاران علاوه بر این که لذت خوردن را دو چندان می‌کند، به تناسب اندام شما نیز منجر خواهد شد. وقتی در جمع غذا می‌خورید مسلما کنترل بیشتری بر چگونه خوردنتان خواهید داشت. در حضور دیگران غذا را آرامتر خواهید خورد و این تمرکز به شما کمک می‌کند که نکات گفته شده در مورد پرهیز از خوردن بیش از حد را رعایت کنید.

۷- خوردن برای رفع گرسنگی است

خوردن در پاسخ به استرس‌های مختلف یکی از بدترین عادات تغذیه‌ای است. اکثر افراد به هنگام قرار گرفتن در برابر ناملایماتی مثل خستگی، بی حوصلگی، احساس تنهایی، ترس و استرس شروع به خوردن می‌کنند. مسلما وقتی خوردن به تنها راه حل مشکلات شما تبدیل شود، داشتن اندام متناسب فقط یک آرزوی محال خواهد بود. اگر می‌خواهید اندامی متناسب داشته باشد راه حل دیگری برای مشکلات خود بیابید. مسلما سرگرمی‌های شاد و پرتحرک برای فرار از تنهایی و بی حوصلگی، تمرینات یوگا و مدیتیشن برای رهایی از استرس و خواب برای رفع خستگی جایگزین‌های مناسب تری خواهند بود.

ادامه مطلب
بارورسازی ابر‌ها عامل وقوع سیل در دبی بود؟

منبع: فرتاک نیوز

آیا این مطلب مفید بود؟

بله (1)
خیر
از بازخورد شما متشکریم! نظر شما ثبت گردید.
اشتراک مطلب
بند انگشتینام و قیمت
تخفیف 20 درصد اشتراک یکماهه نماوا
قیمت اصلی 119,000تومان بود.قیمت فعلی 95,200تومان است.
قیمت اصلی 349,000تومان بود.قیمت فعلی 244,300تومان است.
قیمت اصلی 420,000تومان بود.قیمت فعلی 294,000تومان است.
قیمت اصلی 6,000,000تومان بود.قیمت فعلی 1,790,000تومان است.
قیمت اصلی 73,000تومان بود.قیمت فعلی 50,990تومان است.
قیمت اصلی 43,600تومان بود.قیمت فعلی 30,660تومان است.
قیمت اصلی 185,000تومان بود.قیمت فعلی 106,000تومان است.
قیمت اصلی 169,850تومان بود.قیمت فعلی 76,800تومان است.
قیمت اصلی 65,420تومان بود.قیمت فعلی 19,460تومان است.
قیمت اصلی 65,000تومان بود.قیمت فعلی 15,870تومان است.
بند انگشتینام و قیمت