[ad_1]

به گزارش فرتاک نیوز،

پس از تزریق بوتاکس ، بهتر است به مدت ۴-۶ ساعت بعد از انجام این روش، از شستشوی صورت کنید. این امر به دلیل این است که بوتاکس به موقعیت دقیقی در عضلات صورت تزریق می‌شود و نیاز است تا ماده بوتولینوم تثبیت شود. همچنین، باید به یاد داشته باشید که اگر بوتاکس در ناحیه اطراف چشمان تزریق شده است، باید از خودداری از استفاده از آرایش و از دست آوردن چشمان به دلیل تماس چشم با محتویات آرایش جلوگیری کنید.

بعد از گذشت ۴-۶ ساعت، شما می‌توانید به طور معمول به روتین شستشو و حمام خود بازگردید. با این حال، بهتر است از مواد شوینده قوی و خشک کننده صورت خودداری کنید و از آب گرم و نه آب بسیار گرم استفاده کنید. همچنین، بهتر است از ماساژ صورت یا استفاده از سونا و جکوزی خودداری کنید تا از تحریک عضلات تزریق شده جلوگیری شود.

به طور کلی، پس از دریافت درمان بوتاکس ، بهتر است از فعالیت‌های بسیار شدید و تمرینات ورزشی شدید خودداری کنید و برای حفظ نتایج بهتر، تا ۲۴ ساعت بعد از دریافت درمان، از خوابیدن بر روی صورت خودداری کنید.

چقدر بعد از بوتاکس می توانیم صورت خود را بشوییم یا حمام کنیم؟

24 ساعت اول پس از بوتاکس مهم ترین زمان هست. به دلیل خاصیت بوتاکس در زیر پوست صورت ، در طول این مدت بوتاکس می تواند جابجا شده و در مکان دیگری مستقر شود و نتیجه بوتاکس را تحت تاثیر قرار می دهد.بنابراین در این ساعات باید مراقبت کنید که صورت خود را فشار نیاورید و ماساژ ندهید . 4 ساعت اولیه بعد از بوتاکس صورت خود را شستشو ندهید و بعد از آن به آرامی صورت خودرا بشورید و برای استحام هم خبر خوب این هست که، این تنها یک روز طول می کشد و شما می توانید یک روز بعد از انجام بوتاکس خود دوش آب گرم بگیرید. همچنین برای جلوگیری از جابجایی بوتاکس و ناراحتی بیشتر ناشی از تورم، باید حداقل یک روز برای دریافت ماساژ، صورت، یا هر خدمات دیگری صبر کنید.

اگر بعد از بوتاکس دوش بگیرم یا صورتم را بشورم چه اتفاقی می افتد؟

در نظر داشته باشید که حتی اگر اینکه صورتمان را موقع شستشو و حمام فشار نیاوریم باز هم پیشنهاد میکنیم در ساعات اولیه بعد از بوتاکس رعایت کنید . بدانید که دوش گرفتن بعد از بوتاکس کاملاً خوب است. این دمای آب است که می تواند بر نتایج شما تأثیر منفی بگذارد. دوش آب گرم پس از انجام بوتاکس عمل کاملاً غیرممکن است. گرمای ناشی از حمام جریان خون را در صورت شما افزایش می دهد و باعث جابجایی بوتاکس می شود و نتایج غیرطبیعی را برای شما به ارمغان می آورد. در کل  پس از تزریق بوتاکس باید ازآب داغ یا بخار داغ اجتناب کرد و حتی پاک سازی صورت هم با بخار یا آب داغ ممنوع هست مانند دوش آب گرم یا شستن صورت با آب گرم، بخار و گرما بالا می‌آیند و می‌توانند محل بوتاکس را تغییر دهند و نتایجی را برای شما به ارمغان بیاورند که دوست ندارید.

بهترین راه برای تمیر کردن پوست صورت بعد از بوتاکس چیست؟

برای جلوگیری از تورم، از پوست خود محافظت کنید و با آن محتاط باشید. شما می توانید بعد از بوتاکس صورت خود را بشویید،در صورت امکان 4 ساعت به پوست خود زمان استراحت دهید. اما در 24 ساعت اول بعد از بوتاکس باید بدانید که:

  1. برای جلوگیری از تورم، فشار را کم نگه دارید.

  2. برای جلوگیری از جابجایی بوتاکس، فقط از آب خنک یا ولرم استفاده کنید.

    با رعایت این روش ها هم شما دردی احساس نمیکنید و راحت هستید و هم به شما کمک می کند بهترین نتایج را از بوتاکس بگیرید به دلیل اینکه بوتاکس با گذشت زمان خودش را نشان می دهد و به گونه ای نیست که همان لحظه تزریق خودش را نشان دهد جابه جایی بوتاکس می تواند نتایج ناامید کننده ای برای شما داشته باشد البته که پس از پایان روز اول، به روال عادی مراقبت از پوست خود باز می گردید.

آیا می‌توانم بعد از تزریق بوتاکس آرایش کنم؟

پس از دریافت درمان بوتاکس، بهتر است به مدت ۴-۶ ساعت بعد از انجام این روش از استفاده از آرایش خودداری کنید تا بوتاکس به درستی در عضلات صورت ثابت شود. اگر بوتاکس در ناحیه اطراف چشمان تزریق شده است، باید از خودداری از استفاده از آرایش و از دست آوردن چشمان به دلیل تماس چشم با محتویات آرایش جلوگیری کنید.

بعد از گذشت ۴-۶ ساعت، شما می‌توانید به طور معمول از آرایش خود استفاده کنید. با این حال، بهتر است از آرایش مواد روغنی و سنگین خودداری کنید و از محصولات آرایشی با قابلیت تحریک عضلات صورت خودداری کنید. همچنین، بهتر است از استفاده از لوازم آرایشی مشترک مثل برس و اسفنج خودداری کنید تا از احتمال عفونت جلوگیری شود.

باید به یاد داشت که بعد از دریافت درمان بوتاکس، بهتر است فعالیت‌های بسیار شدید و تمرینات ورزشی شدید را کاهش دهید و برای حفظ نتایج بهتر، تا ۲۴ ساعت بعد از دریافت درمان، از خوابیدن بر روی صورت خودداری کنید. همچنین، در صورتی که برای اولین بار در حال دریافت درمان بوتاکس هستید، بهتر است از پزشک خود در مورد هرگونه محدودیت یا راهنمایی‌های خاصی که قبل و بعد از دریافت درمان باید رعایت کنید، پرسش کنید.

 

[ad_2]

منبع: فرتاک نیوز

دیدگاهتان را بنویسید